Nový Spark
venku od 1. března
Příběh černého alba

Příběh černého alba

Je jednou z nejvzrušivějších kapitol v dějinách rockové hudby. Thrashmetalová smečka hledačů a revolucionářů, kteří na konci osmdesátých let pokořili zdánlivě nezdolatelný vrchol a stali se největší metalovou kapelou planety, se rozhodla do svého světa pustit Boba Rocka.

Objednejte si výroční edici černého alba!


Komerčními úspěchy ověnčený producent dokázal přetavit zvuk METALLIKY tak, aby lahodil i uším posluchačů, kteří do té doby neměli o kapele ani páru. Dokázal z muzikantů dostat maximum jejich schopností a otevřít jejich skvělým písničkám svět mainstreamu. METALLICA se po vydání černého alba stala globálním hudebním tělesem hrajícím na velkých stadionech a jednou z největších rockových mašin na emoce. Proto v rámci třicátého výročí od vydání jejich černé desky tento vzrušující příběh znovu otvíráme. Průvodci budiž dlouholetý redaktor Sparku, Blackmoon a mladá síla Monika Bílková.


V metalu není nouze o pohádkové příběhy, ve kterých se kluci ze skromných poměrů stali díky hudbě hvězdami. Protipólem jsou příběhy dělníků metalu, jejichž tvorba rezonuje víc mezi fajnšmekry než v metalovém mainstreamu. K druhému typu kapel můžeme zařadit i britské heavymetalové sekerníky RAVEN. Spolu s dalšími generačními souputníky jako IRON MAIDEN nebo JUDAS PRIEST stavěli základy heavymetalové scény na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Měli nakročeno k velkému úspěchu díky trojici kvalitních alb „Rock Until You Drop“, „Wiped Out“ a „All for One“, ale nakonec je postihl podobný osud jako DIAMOND HEAD, ANVIL nebo ANGEL WITCH. RAVEN to ale nikdy nevzdali, v pravidelných intervalech vydávají skvělá alba a do dnešních dnů hrdě nosí heavymetalový prapor. Příběh pokovených mušketýrů RAVEN jsme zeširoka probrali se zpěvákem a baskytaristou Johnem Gallagherem.

Prázdninové rozjímaní vám bude zpříjemňovat plejáda dalších rockmetalových hrdinů včetně bývalého baskytaristy ACCEPT Petera Baltese, s nímž Tomáš Vítek hovořil bezmála dvě hodiny. Jeho vzrušující hudební příběh jsme rozprostřeli do dvou dílů. V prvním Peter vysvětluje, proč opustil domovskou stáj a jak se nyní aktuálně cítí. Článek bude pro mnohé fanoušky ACCEPT velkým překvapením, o tom jsme přesvědčeni.


Nezapomněli jsme ani na to, že uběhlo dvacet let od vydání ikonické desky „Iowa“ zamaskovaných extremistů SLIPKNOT; příběh alba rovněž najdete uvnitř srpnového Sparku. Stejně tak tam najdete čtyřstránkový rozhovor se Serjem Tankianem (SYSTEM OF A DOWN) a třeba rozmluvu s kytarovým mágem Yngwie Malmsteenem.

Další rozhovory jen telegraficky: DARK GAMBALLE, QUEENIE, PATHOLOGIST, CALES, IMPALED NAZARENE, TOTO, AT THE GATES, HAKEN ČI SUZI QUATRO. A máme pro vás již první dva reporty z letních akcí, konkrétně z Czech Death Festu a Výrava Festu.

Příjemné letní čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace