Nový Spark
venku od 2. dubna
Příběhy desek AC/DC: Back In Black

Příběhy desek AC/DC: Back In Black

Slavnou desku „Back In Black“ předcházely bouřlivé a smutné události. S předchozím albem „Highway To Hell“ se kapela konečně dočkala komerčního úspěchu i v USA, ale v roce 1980 tragicky zemřel zpěvák Bon Scott. Rozhodnutí jak (a vůbec jestli) dál pokračovat nebylo snadné. Nakonec se však vyklubala deska „Back In Black“, která je dodnes nejúspěšnější a neslavnější nahrávkou AC/DC. Pořiďte si ji nyní v zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Ztráta zpěváka Bona Scotta, který zemřel ve svém autě na akutní otravu alkoholem 19. února 1980, celou kapelu naprosto zdrtila. Po zvažování úplného konce se členové shodli na tom, že Scott by chtěl, aby pokračovali i bez něj. A tak začalo hledání nového vokalisty. Po Scottově pohřbu 1. března byly zahájeny konkurzy, kterých se na radu producenta Roberta Johna Langa zúčastnil zpěvák britské kapely GEORGIE Brian Johnson. 29. března už mu Malcolm Young volal s nabídkou práce.

Album „Back In Black“ je poslední, na kterém se podílel i Bon Scott, který před svou smrtí nahrál bicí do demo skladeb „Let Me Put My Love into You“ a „Have a Drink on Me“. Jeho účast na desce není zcela jasná. Ostatní členové kapely do rozhovorů často uvádí jiné informace. Angus Young se dokonce zmínil, že na albu byly použity i některé ze Scottových textů.

I když se album mělo původně nahrávat v Londýně, nakonec nebyla volná žádná studia. Kapela odcestovala na Bahamy do Compass Point Studios v Nassau. Produkce se ujal, stejně jako u „Highway to Hell“, Robert John „Mutt“ Lang. Po příjezdu na Bahamy tam několik dní zuřily tropické bouře, které se textově odrazily ve skladbě „Hells Bells“.

„Back In Black“ vyšlo nejdříve ve Spojených státech 25. července 1980. Ve Velké Británii a v Evropě bylo vydáno 31. července a jako poslední v Austrálii 11. srpna. Album mělo okamžitý komerční úspěch, debutovalo na prvním místě britského žebříčku alb a dosáhlo čtvrtého místa v americkém žebříčku. Pozornosti se v té době opět dostalo i všem předchozím deskám. AC/DC se tak stali první kapelou od dob THE BEATLES, která měla v britské Top 100 čtyři alba současně.

Jako singly kapela postupně představila „You Shook Me All Night Long“, „Hells Bells“, „Back In Black“ a „Rock and Roll Ain't Noise Pollution“, které jsou dodnes nesmazatelnou součástí setlistů AC/DC.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace