Nový Spark
venku od 2. května
Příběhy desek AC/DC: For Those About To Rock

Příběhy desek AC/DC: For Those About To Rock

Sedmé studiové album AC/DC „For Those About To Rock (We Salute You)“ bylo druhé s Brianem Johnsonem za mikrofonem a vyšlo 20. listopadu 1981. Album sice vyletělo nahoru rychle, ale v čase neobstálo tolik jako jeho předchůdci. Obsahuje však upřímnou zpověď o tehdejší náladě kapely a jedny z nejautentičtějších skladeb. Pořiďte si ho v nové LP reedici na Sparkshopu!

Po veleúspěšné desce „Back In Black“ se novinka okamžitě dostala na první místo amerického žebříčku a prodalo se jí více než čtyři miliony kopií jen ve Spojených státech. S celosvětově sedmi miliony prodaných kopií se jedná o jedno z nejprodávanějších alb kapely. Ovšem po 25x platinovém albu „Back In Black“ se jednalo o strmý sešup.

Deska se nahrávala v Paříži a je poslední, na které s AC/DC spolupracoval producent Robert John „Mutt“ Lange. S veleúspěšným albem za zády byly očekávání obrovské a pro kapelu velmi zatěžující. Každý doufal, že vznikne „Back In Black 2“, a tak i producent na kapelu tlačil více, než by bylo záhodno. „V době kdy jsme album dodělali, neměl nikdo - ani producent, ani kapela - představu, jestli zní dobře nebo špatně. Všichni měli té desky jednoduše plné zuby,“ řekl k průběhu nahrávání Malcolm Young.

První singl „Let´s Get It Up“ příliš nezafungoval, až později došlo na titulní skladbu, která už hřmí o trochu více. Únava členů po obřím turné je na kapele znát, ale nelze říct, že na desce nejsou dobré věci. Právě naopak. Skladby „Put The Finger On You“, „Inject The Venom“, „Spellbound“ či „Night Of The Long Knives“ autenticky odráží náladu kapely. V tom tkví krása sedmé desky AC/DC. I když stojí ve stínu staršího bráchy, jedná se o jedno z nejoriginálnějších a nejupřímnějších alb kapely. Skladby z tohoto alba na koncertech moc neuslyšíte, tak si tuto raritu pořiďte v zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace