Nový Spark
venku od 3. června
Příběhy desek AC/DC: Let There Be Rock

Příběhy desek AC/DC: Let There Be Rock

Třetí album AC/DC „Let There Be Rock“ vyšlo mezinárodně 25. července 1977 a je posledním, na kterém je slyšet baskytarista Mark Evans. Nyní si desku můžete objednat na Sparkshopu ve speciální zlaté LP reedici!

Koncem roku 1976 na tom AC/DC nebyli nejlépe. I když se jejich kariéra vyvíjela dobře v Británii a Evropě, Amerika se zdála nedobytná. Uprostřed evropského turné dostal manažer Michael Browning zprávu, že poslední album kapely „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ nemělo v USA dostatečný úspěch a vydavatelství Atlantic Records přemýšlí, že s AC/DC ukončí spolupráci. Všichni v kapele byli vytočení a chtěli světu dokázat, že mají na to být jednou z největších rockových skupin – a to v i Americe.

Recenze alba po jeho vydání byly extrémně pozitivní ze všech stran. AC/DC na něm předvádí „zpocený, špinavý, upřímně špinavý rock“ - stálo v jedné z recenzí. Na dobytí Ameriky si kapela musela ještě chvilku počkat, ale deska „Let There Be Rock“ dodala muzikantům sebevědomí a posunula je hlouběji do povědomí všech hudebních fanoušků.

Zajímavostí je, že na obalu alba se poprvé objevilo dnes již ikonické logo AC/DC navržené Gerardem Huertou. Použitá fografie byla pořízena 19. března 1977 na koncertě v Southend-on-Sea rockovým fotografem Keithem Morrisem.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace