Nový Spark
venku od 2. května
Příběhy desek AC/DC: Powerage

Příběhy desek AC/DC: Powerage

Jako další ze speciální zlaté reedice LP AC/DC představujeme čtvrté album „Powerage“, které vyšlo 25. května 1978.

Jedná se o první studiovou nahrávku s baskytaristou Cliffem Williamsem, protože jeho předchůdce Mark Evans byl v roce 1977 z kapely vyhozen kvůli neshodám s Angusem Youngem. Zajímavostí také je, že se na albu nenachází titulní skladba. Z vydavatelství Atlantic Records byla v průběhu nahrávání alba slyšet stížnost, že žádná ze skladeb nemá hitový potenciál. Kapela nakonec nahrála píseň „Rock 'n' Roll Damnation“, ve které není ani tradiční kytarové sólo. V britském žebříčku singlů dosáhla na 24. místo, což z ní udělalo do té doby nejúspěšnější singl AC/DC.

Album „Powerage“ bylo posledním, které produkoval tým okolo Harryho Vandy a George Younga. Nahrávací label chtěl, aby se dalších desek ujal komerčnější producent, což by kapele konečně umožnilo prorazit na lukrativním americkém trhu.

„Kluci už byli nějakou dobu ve studiu a nahrávali album. Všude vládla příjemná atmosféra, pracovní prostředí bylo parádní. Albert Studios v Sydney byla malá, ale skvělá rokenrolová místnost... Producenti byli úžasní, mezi bratry očividně fungovala tvůrčí chemie. Na nahrání alba jsme měli jen tři týdny, jinak by nám nevydaly peníze. Byl to naprosto strhující zážitek,“ vzpomíná na své tenkrát nové působiště Cliff Williams.

Co se týče prodejů, i když nebyly ohromující, „Powerage“ předčil svého předchůdce, album „Let There Be Rock“. Keith Richards, Eddie Van Halen nebo Slash se později vyjádřili, že se jedná o jejich nejoblíběnější album AC/DC.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace