Nový Spark
venku od 1. července
Příběhy desek AC/DC: Stiff Upper Lip

Příběhy desek AC/DC: Stiff Upper Lip

Po albu „Ballbreaker“ (1995) AC/DC opět čekali pět let, než přišli s další plnohodnotnou nahrávkou „Stiff Upper Lip“. Deska vyšla 28. února 2000 a vy si ji teď můžete objednat ve zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Jedná se o poslední album, které produkoval nejstarší bratr ze sourozenců Youngových George. Malcolm a Angus začali pracovat na skladbách už v roce 1997. Kapela plánovala znovu najmout kanadského producenta Bruce Fairbairna, se kterým spolupracovala na úspěšném albu „The Razors Edge“, ale Fairnbairn bohužel v roce 1999 zemřel, a tak se AC/DC obrátili právě na George Younga.

Album bylo nahráno ve Warhouse Studios ve Vancouveru. Ve skladbě „Can't Stand Still“ můžete slyšet vzácné kytarové sólo Malcolma Youngu a v písni „Hold Me Back“ zase doprovodné vokály Anguse Younga. Deska se noří ještě hlouběji do bluesových kořenů kapely než její předchůdce „Ballbreaker“ a vyznačuje se pozoruhodně čistým zvukem. Angus Young v následných rozhovorech vysvětlil, že název alba ho napadl, když uvízl v zácpě a začal přemítat o tom, jak životně důležité jsou rty v kultuře rokenrolu. Na přebalu alba se skví bronzová socha Anguse, nesoucí jeho démonickou podobu. Později byla socha napodobena jako několikametrov rekvizita na turné. Z alba byly vybrány tři singl - titulní skladba „Stiff Upper Lip“, „Safe in New York City“ a „Satellite Blues“.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace