Nový Spark
venku od 1. července
Příčina smrti Rileyho Galea (POWER TRIP) po tři čtvrtě roce objasněna

Příčina smrti Rileyho Galea (POWER TRIP) po tři čtvrtě roce objasněna

Vloni 24. srpna zemřel ve věku pouhých třiačtyřiceti let zpěvák a zakladatel thrash / crossover / hardcorových POWER TRIP. Po devíti měsících byla zveřejněná příčina smrti.

Muzikant zemřel na plicní edém v důsledku předávkování fentanylem. Toho se v jeho těle našlo třikrát více, než je smrtelné množství. Fentanyl je syntetický opioid, který je padesátkrát až stokrát účinnější než morfin. Jak uvádí Národní institut pro zneužívání drog, látka se obvykle předepisuje na silné bolesti po operaci. V roce 2019 zemřelo na předávkování syntetickým opioidem jen v USA přes 35 tisíc lidí, přičemž většinu obětí má na svědomí právě fentanyl.

Ačkoliv POWER TRIP stačili vydat pouze dvě studiová alba, získali velký respekt fanoušků i muzikantů pro svá živelná pódiová vystoupení. Riley byl tažnou silou skupiny a i mimo pódium bojoval proti útlaku všech forem a fungoval jako kritický hlas v sociálních oblastech.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace