Nový Spark
venku od 1. září
PRIMUS vydají nové EP a zastaví se i v Praze

PRIMUS vydají nové EP a zastaví se i v Praze

Americké funkrockové trio PRIMUS chystá nové EP, které bude obsahovat tři skladby. Jedna z nich bude mít dokonce dlouhých třináct minut! Se svým turné, na kterém budou hrát hlavně coververze RUSH, se zastaví i v Praze.

Nové EP bude novým materiálem kapely od alba „The Desaturating Seven“ z roku 2017. Podle zpěváka a baskytaristy Lese Claypoola bylo prvotním záměrem kapely vytvořit pouze jednu extra dlouhou skladbu. Tak vznikla třináctiminutová píseň „Conspiranoia“. Ovšem PRIMUS nemohli vydat album pouze s jednou skladbou, ale museli vytvořit i něco na stranu B. A protože první skladba byla tak dlouhá, vytvořili dvě kratší. Přesné datum vydání ani název EP ještě nejsou známy.

„Neměli jsme moc času vytvořit a nahrát plnohodnotné album. Ale však kolik lidí by chtělo, abychom dnes hráli celé album naživo? Máme věci od RUSH, taky všechny naše skladby, a když se jdete podívat na kapelu, která existuje už dlouho, tak ne vždy chcete, aby hrála jen nové věci. Ale přidat jen pár nových písní…to je způsob, jakým můžeme skladby prezentovat naživo a nepohřbít fanoušky pod nánosem hudby, kterou neznají,“ dodává frontman Les Claypool.

PRIMUS vznikli v roce 1984 v San Franciscu a mimo jiné stojí za hudbou ke kultovnímu seriálu South Park. V devadesátých letech se z nich staly velké hvězdy alternativní rockové scény.

Kapela brzy vyrazí na turné s názvem „A Tribute to Kings“ a zastaví se i v Praze. 17. září odehraje ve Fóru Karlín svůj set, vzdávající hold legendám progresivního rocku RUSH. Na koncertě zazní celé album „A Farewell to Kings“ z roku 1977 od RUSH a samozřejmě i nejslavnější skladby od PRIMUS. A možná už se dočkáme i nějaké té novinky!

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace