Nový Spark
venku od 1. července
Producent RockOpery Milan Steigerwald nominován na Osobnost roku

Producent RockOpery Milan Steigerwald nominován na Osobnost roku

RockOpera Praha zamířila na letošní Nouvelle Prague. Hudební skladatel a producent Milan Steigerwald si totiž nejen za svou práci pro holešovické divadlo vysloužil nominaci na Osobnost roku v rámci Nouvelle Prague Awards.

Mezinárodní hudební showcase festival a konference proběhla o uplynulém víkendu v multifunkčním sálu pražského Centra DOX. Vítězem kategorie Osobnost roku se nakonec stal Petr Ostrouchov.

Nouvelle Prague je showcaseový festival, který se snaží propojit český showbyznys se zahraničím. Jde o předváděčku našeho „potenciálního vývozu“ – jinými slovy schopných mladých umělců a osobností z Čech a Evropy, před pozvanými producenty z celého světa.

„Showcase festival je skvělý formát pro mladé talenty, jak získat pozornost fanoušků, médií a hlavně profesionálů z řad hudebního byznysu. Já osobně mám třeba radost, že letos se na jednom předváděcím koncertě představí se svou kapelou Žofie Dařbujánová, kterou učím zpívat už od jejích 13 let a která mimochodem v naší RockOpeře Praha ztvárňuje legendární Julii,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Šestý ročník hudební konference Nouvelle Prague připravil pro návštěvníky pestrý konferenční i hudební program, zajímavé hosty a rady, které pomohou v orientaci v hudebním byznysu. Mimo jiné se rozdávaly i ocenění v několika kategoriích – Hudební médium, Osobnost roku, Klub, Nahrávací studio a také Cena asociace českých festivalů FESTAS. Právě mezi Osobnostmi roku se letos objevilo jméno Milana Steigerwalda.

„Nominace si velmi vážím a těší mě, že se díky hlasům svých příznivců mohu objevit ve společnosti takových aktérů showbyznysu, jako je zakladatelka Colours of Ostrava Zlata Holušová či Petr Ostrouchov, kterému ocenění přeji,“ komentuje autor, pořadatel, producent a hudební skladatel Milan Steigerwald.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
10.07. STREAM: TRIVIUM
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
A co FAKKER!?