Nový Spark
venku od 3. června
Progresivní rock ožije s KING CRIMSON v Praze

Progresivní rock ožije s KING CRIMSON v Praze

Jedna z vlivných kapel světové muziky, KING CRIMSON, měnila nejen dějiny hudby, ale i své složení. Po dvou letech se vrací do Prahy a představí se hned dvakrát ve Foru Karlín. Na koncerty je k dispozici limitované množství lístků na sezení.

KING CRIMSON založili Robert Fripp a Michael Gilda v roce 1968 a přestože jsou nejčastěji označováni za průkopníky progresivního rocku, v jejich tvorbě se mísí vlivy i jiných hudebních žánrů jako jazz, vážná hudba, heavy metal, folk, elektronika a celá řada moderních hudebních odvětví. Během více jak padesátiletého fungování se v kapele vystřídalo přes dvě desítky muzikantů, což se výrazně odepsalo na jejich zvuku i podobě nahrávek. Hned ta první s názvem „In the Court Of the Crimson King“ z roku 1969 je označována za zásadní milník progresivního rocku.


Jejich progresivní přístup k hudbě inspiroval nespočet světových hudebních ikon včele s DREAM THEATER, NIRVANOU nebo TALKING HEADS. Jediným stálým členem během celé historie skupiny je Robert Fripp, který tak působí de facto jako její lídr. On sám uvedl, že původně nikdy nezamýšlel stát se vedoucím KING CRIMSON. Nicméně od druhého alba silně ovlivňuje hudební i kompoziční styl skupiny a kvůli tomu někteří členové kapelu opustili. A právě Robert Fripp, který je jeden z nejoceňovanějších kytaristů rockové historie seskládal pro obnovenou legendu novou sestavu a v roce 2018 s ní vyráží opět na turné.


Sestava KING CRIMSON
Pat Mastelotto
Gavin Harrison
Jeremy Stacey
Bill Rieflin
Robert Fripp
Jakko Jakszyk
Tony Levin
Mel Collins

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace