Nový Spark
venku od 1. června
PUSSY RIOT - Dva roky za punkovou modlitbu

PUSSY RIOT - Dva roky za punkovou modlitbu

Nepůjdeme do detailů, neboť téhle zprávy jsou plná veškerá média domácí i zahraniční. Tedy jen v krátkosti. Naděžda Tolokonnikovová (22), Marija Aljochinová (24) a Jekatěrina Samucevičová (30) byly odsouzeny za chuligánství, a co je patrně obzvláště zvrhlé (a pro určité režimy i typické), za podněcování k náboženské nenávisti, fakticky tedy za porušení lidských práv druhých ... Vinny jsou mimo jiné i feminismem, který se neslučuje s ruskými tradicemi, a vlastním myšlením, což je důkazem jejich psychické lability (byť na to zatím - ehm - nebyly léčeny).

Obžaloba žádala tři roky vězení, dostaly 2 roky v lágru s volnějším režimem při započítání několikaměsíční vazby. Za účelem jejich nápravy - a tedy pro jejich dobro - soud uznal za nutné je na 2 roky zbavit svobody, aby dostaly příležitost se napravit a přehodnotit své postoje. Za polehčující okolnost vzal fakt, že ještě nebyly trestány a starají se o své děti.

Podporu jim již dříve vyjádřila jména jako Paul McCartney, Pete Rownshend, Pet Shop Boys, Franz Ferdinand, Faith No More, Red Hot Chilli Peppers, Anti-Flag, Madonna, Patti Smith a samozřejmě mraky dalších kapel a osobností nejen z hudební scény. Na nohách jsou veškeré lidskoprávní organizace, instituce a mezinárodní sítě.

Aktualizace: Svodka reakcí v médiích, komentářů ad.

Závěrem si připomeňme, za co že ten flastr dostaly:

A takto punkovou modlitbu přeinterpretovali ANTI-FLAG:

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
16.07. ANTHRAX - live stream
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace