Nový Spark
venku od 1. července
Rekordní ročník Rock for People byl infuzí energie a kvalitní hudby pro více než 40 tisíc návštěvníků

Rekordní ročník Rock for People byl infuzí energie a kvalitní hudby pro více než 40 tisíc návštěvníků

Festival Rock for People uzavřel své brány po čtyřech dnech nabitého programu, který vidělo v hradeckém Parku 360 přes 40 tisíc návštěvníků.

Prvnímu večeru vévodili THE PRODIGY, kteří svou smrští laserů zasypali roztančený dav. Druhý den patřil punkovým legendám THE OFFSPRING, kteří již 40 let baví fanoušky po celém světě. Frontman kapely Dexter Holland také přijal pozvání Daniela Stacha do Hyde Parku Civilizace, který proběhl v šapitó stanu před živým publikem. Páteční program v čele s BRING ME THE HORIZON přilákal do areálu nejvíce návštěvníků. Ti si užili také vystoupení Avril Lavigne nebo poslední český festivalový koncert SUM 41. Sobota patřila Yungbludovi, který si svým suverénním vystoupením podmanil každého, kdo mu přihlížel. Nezapomenutelný zážitek pak připravil fanouškovi z prvních řad, kterého vytáhl na pódium, aby si s ním jednu píseň zahrál na kytaru. O závěrečnou show celého festivalu, který nabídl přes 130 koncertů, se postarala kapela PENDULUM.

„29. ročník festivalu naplnil všechna má očekávání. Umělci předvedli výjimečné shows, naši fanoušci vytvořili nezapomenutelnou atmosféru a tým odvedl skvělou práci,” říká ředitel festivalu Michal Thomes, a dodává: „Rock for People vyrostl do rozměrů, které jsem si ještě před pár lety nedokázal představit. Už teď ale vím, že příští 30. ročník bude ještě větší!”

Skvělou show plnou ohnivých efektů na druhém největším pódiu, které letos povyrostlo do téměř stejné velikosti jako to hlavní, připravili PARKWAY DRIVE. Do Hradce Králové dorazila i hollywoodská star Keanu Reeves se svou kapelou DOGSTAR, kde hraje na basovou kytaru. Velký úspěch sklidily koncerty Brutalismus 3000, Hanabie., The Struts, Wargasm, Chinchilla, Neck Deep, Beth McCarthy nebo Dead Pony. Svůj první moshpit v životě si k 80. narozeninám nadělil Petr Spálený, který zde vystoupil v rámci českých legend, které si na Rock for People vždy užívají i hradečtí senioři. Festival se nebojí ani dramaturgických přesahů, které skvěle dotváří jedinečnou atmosféru. Letos to byli například Police Symphonic Orchestra nebo Prague Phillharmony, kteří hráli covery těch největších hitů v klasickém provedení. Nechyběla ani hasičská dechovka Božejáci, unikátní projekt Lufťáci, Cimbal Hell Band nebo Prague Burlesque show.

Rock for People je také plný překvapení. Pořadatelé například až na festivalu odtajnili záhadný program s názvem ”Zdena”, který ukrýval show oblíbených PALAYE ROYALE. Nečekanou událostí byla také premiéra klipu Ewy Farné k filmu Jiřího Mádla Vlny. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili dechberoucí leteckou show v podání Flying Bulls Aerobatics Team. Nad hlavní stageí “Fat Lady” kroužili čtyři akrobatičtí piloti a předváděli neuvěřitelné triky. Novinkou na festivalu byla Fashion Area, kde se prezentovaly české značky, probíhaly módní přehlídky, návštěvníci si mohli odpočinout ve Vogue zóně a nechat se profesionálně nalíčit.

Rock for People tímto ročníkem opět upevnil svou pozici českého leadera mezi festivaly a posunul hranice komfortu návštěvníků. V Evropě patří do TOP 10 v kategorii Medium Sized Festival podle European Festival Awards. Porota prestižních cen zařadila do finále i festivalovou zónu KB Future v kategorii The Best Brand Activation, která na festivalu tvoří silnou část ekologické linky. Rock for People využívá alternativní zdroje energie jako je vodík či solární panely k pohánění stageí a třídí na 18 druhů odpadů. Park 360 funguje na principech cirkulární ekonomiky a do roku 2030 plánuje být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný.

Organizátoři festivalu děkují městu a jeho občanům, kteří jsou vždy velmi shovívaví a mají pochopení pro dočasný nevšední provoz Hradce Králové.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace