Nový Spark
venku od 28. června
Report: IN FLAMES - 5.10.2011, Zlín, MoR Café

Report: IN FLAMES - 5.10.2011, Zlín, MoR Café

Po dva roky staré blamáži, kdy zlínský MOR doslova „shořel“ v plamenech a v naprosto nedýchatelné atmosféře, jsem se na místo činu vracel poněkud s obavami.

Avšak někdejších chyb Pragokoncertu se Obscure vyvaroval. Proto fans nic nebránilo, aby si dosytosti užili úterní večer. Tomu, že klub nebyl přeplněn, dozajista pomohlo i datum, lidí bylo tak akorát.<br>
Hned v úvodu bych se rád omluvil všem příznivcům české mlátičky <strong>X-CORE</strong>, jejíž set jsem bohužel nestihl. O to víc jsem se těšil na, pro mě neznámou <strong>NOCTIFERIU</strong>. Slovinci to vskutku pěkně rozbalili, jen co pravda. Gianni Popovsky za mikrofónem dělal vše proto, aby zlínský klub co možná nejlépe připravil na hlavní hvězdy večera a nutno podotknout, že se mu to vskutku dařilo. Skladby z poslední desky „Death Culture (2010)“ mi skutečně sedly. A to ať už se jednalo song „Demoncracy“ nebo jednoznačnou vypalovačku „Monarch“. NOCTIFERIA svým vystoupením zkrátka jasně dokázala, že je supportem <strong>IN FLAMES</strong> zcela po právu.<br>

Posledně jmenováni svůj set započali něco po půl desáté. A patříte – li k fanouškům novinky „Sounds of playground fading“ (SOPF), v onen večer jste si přišli na své. Z alba totiž zaznělo cca osm skladeb. Na úvod jsme byli počastování hned trojlístkem z oné desky: „SOPF“, „Deliver Us“ „All For Me“. Později následovaly „Where The Dead Ships Dwell“, „Ropes“...     Ale zapomenuto nebylo ani na staré osvědčené fláky: „Only For The Weak“, „Swimm“, „Come Clarity“, či „Take This Life“. 

Co se zvuku týče, ten byl rozhodně lepší, než před dvěma lety a bylo také znát na náladě celé kapely. Andreas nešetřil slovíčkařením a vtipem. Celá skvadra byla ve velice dobrém rozmaru a fanoušci nejenže to přijali s povděkem, ale také byli ve varu. Několik, zřejmě mírně „roztoužených“ fanynek si našlo cestu přímo na pódium. Nicméně, všichni zúčastnění to s přehledem ustáli. Jsem přesvědčen, že to snad ani nikomu nevadilo, alespoň se mnozí z nás dočkali nějaké té „bonusové kulturní vložky“. V závěru nechyběly ani songy z „A Sense of Purpose“ -“The Mirror's Truth“ spolu s „Alias“ se neskutečně vyvedly. Jen je určitě škoda, že opět chyběly: „Satellites and Astronauts“, dále pak „Pinball Map“ aj. Ovšem ani tento fakt nezměnil nic na famózním vystoupení Švédů! Z pódia sršela energie a za mohutného skandování, byl Master Of Rock Café opravdu v plamenech, tak jak se sluší a patří! 

Zlín byl pro tentokráte IN FLAMES mnohem lepším metalovým kolbištěm, nezbývá mi tedy nic jiného, než vyzdvihnout slušnou organizaci, díky které jsem nemusel již jednou prožitou noční můru znovu absolvovat. 

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
A co FAKKER!?