Nový Spark
venku od 1. června
Retrobizár týdne: Američan žije stále v osmdesátkách

Retrobizár týdne: Američan žije stále v osmdesátkách

Při brouzdání hlubinami internetu narazí člověk na různé ujetiny a výstřednosti. Králem bizarnosti pro tento týden je chlapík z amerického státu Ohio, který v roce 2012 stále žil v 80. letech, době největší slávy heavy metalu. Mrkněte se, co předváděl často u rušného silničního tahu.

„Nehulí trávu a není to ani žádný umělec. Shawn Hayes si prostě jen rád strčí kazetu do svého boomboxu a zapaří na krajnici Hamilton road ve městě Columbus, ve státě Ohio. Čtyřicetiletý Hayes podle svých slov prostě není zastánce technologického pokroku,“ uvádí popisek místního média, The Columbus Dispatch. Magie magiče
Lehce použitý metalista s trikem „Master of Puppets“ v džínové vestičce a s koženými rukavicemi jako by vystoupil ze stroje času z doby, kdy mainstreamu vládl rock a metal. Ústředním prvkem jeho výbavy je pak magnetofon, zvaný též boombox nebo ghetto blaster, ze kterého pouští ten pravý 80s metal nášleh.

„Tohle je moje děťátko. Svůj první magič jsem si pořídil v 80. letech, když mi bylo dvanáct. Mám celkem tři magnetofony z 80. let a stále poslouchám 80s hair metal. Hraju na imaginární kytaru a házím řepou. Osmdesátky jsou pořád mou součástí,“ vysvětluje ve video svou náklonost k minulosti Hayes.

Old school forever
„Mám ho rád. Je to stará škola a bez ní by nebylo nové školy. Bez něj bychom tu nebyli,“ vyjádřil svou náklonost k u silnici pařícímu rockerovi jeden z řidičů. „Je to borec, postává tu celé léto a paří jak o život,“ okomentoval další šofér.

„Když mě lidé vidí, většinou neví, co si o mě mají myslet. Jak můžu pořád žít v 80. letech? Jednoduše, nikdy jsem z nich nevyrostl. Letopočet se mění, ale mě to ani nenapadne. Nesleduju technologický vývoj a nezajímají mě různé druhy moderních technologií. Nechci být jako všichni ostatní,“ popisuje svůj vztah k minulosti Hayes. Na jeho argumentech o stádnosti moderní doby něco určitě je.

„Dávám přednost telefonům s rotačním číselníkem, vlastním dva exempláře a pořád fungují. Přál bych si, aby všechno zůstalo tak jak je, nesnáším neustálou změnu. Jsem takový, jaký jsem a jsem na to sakra pyšný,“ zakončuje výstřední leč sympatický chlapík, který se asi musí dnes hodně divit, kam postoupil vývoj technologií v roce 2021. Anebo je mu to šumák a pořád oblažuje kolemjedoucí auta poctivým metal z magneťáku. Však i to může mít v dnešní bláznivé době svůj smysl.

Sponzorovaný článek

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace