Nový Spark
venku od 1. července
Richie Faulkner (JUDAS PRIEST): „Praskla mi aorta. Je štěstí, že jsem zůstal naživu”

Richie Faulkner (JUDAS PRIEST): „Praskla mi aorta. Je štěstí, že jsem zůstal naživu”

Před několika dny jsme vás informovali o zdravotních potížích a následném několikahodinovém chirurgickém zákroku, který musel podspoupit kytarista JUDAS PRIEST Richie Faulkner. K celé události se nyní obsáhle vyjádřil samotný aktér.

Richie Faulkner, jenž nastoupil do JUDAS PRIEST v roce 2011 jako náhrada za odcházejícího K.K. Downinga, zveřejnil přes kapelu následující zprávu: Šílenci, vždy jsem byl vděčný za příležitosti, které se mi v životě naskytly. Vždy jsem se považoval za toho nejšťastnějšího muže na světě. Hrál jsem svoji oblíbenou hudbu se svojí oblíbenou kapelou svým oblíbeným lidem z celého světa. Už jen to, že vám toto mohu napsat, je teď pro největší dar ze všech.

Když sleduji záběry z festivalu Louder Than Life v Kentucky, vidím ve svém obličeji zmatek a úzkost, kterou jsem cítil během skladby „Painkiller“, když mi praskla aorta a začala se mi rozlévat krev do hrudníku. Podle lékaře šlo o aneuryzma aorty a kompletní aortální disekci. Podle toho, co prohlásil chirurg, to lidé obvykle nestihnou do nemocnice naživu.

V nemocnici jsem podstoupil 10 a půl hodiny trvající operaci srdce. Pět částí mého hrudníku bylo nahrazeno mechanickými součástmi. V tuto chvíli jsem doslova z metalu.

Všechno mohlo odopadnout úplně jinak. Hráli jsme tu noc jen hodinu a napadlo mě, jestli bych při případném plnohodnotném setu stál na pódiu až do úplného kolapsu. A pokud by se toto nepřihodilo v takto adrenalinové situaci, bylo by moje tělo schopné vydržet natolik dlouho, abych to zvládl do nemocnice?

Jsem opravdu dojatý k slzám všemi zpávami a videi na moji podporu. Všem vám moc děkuju, je přede mnou ještě dlouhá cesta. A ještě poslední věc. To, co se mi stalo, přišlo úplně z čistého nebe. Nikdy jsem neměl problémy se srdcem, žádné ucpané tepny, netrpím dokonce ani na vysoký cholesterol, a přesto jsem to mohl mít za sebou. Pokud máte možnost nechat se vyšetřit, udělejte to.

Posílám plnou náruč lásky a uvidíme se brzy.

Richie

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
30.06. HELLOWEEN, HAMMERFALL
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace