Nový Spark
venku od 1. února
Richie Faulkner (JUDAS PRIEST): „Praskla mi aorta. Je štěstí, že jsem zůstal naživu”

Richie Faulkner (JUDAS PRIEST): „Praskla mi aorta. Je štěstí, že jsem zůstal naživu”

Před několika dny jsme vás informovali o zdravotních potížích a následném několikahodinovém chirurgickém zákroku, který musel podspoupit kytarista JUDAS PRIEST Richie Faulkner. K celé události se nyní obsáhle vyjádřil samotný aktér.

Richie Faulkner, jenž nastoupil do JUDAS PRIEST v roce 2011 jako náhrada za odcházejícího K.K. Downinga, zveřejnil přes kapelu následující zprávu: Šílenci, vždy jsem byl vděčný za příležitosti, které se mi v životě naskytly. Vždy jsem se považoval za toho nejšťastnějšího muže na světě. Hrál jsem svoji oblíbenou hudbu se svojí oblíbenou kapelou svým oblíbeným lidem z celého světa. Už jen to, že vám toto mohu napsat, je teď pro největší dar ze všech.

Když sleduji záběry z festivalu Louder Than Life v Kentucky, vidím ve svém obličeji zmatek a úzkost, kterou jsem cítil během skladby „Painkiller“, když mi praskla aorta a začala se mi rozlévat krev do hrudníku. Podle lékaře šlo o aneuryzma aorty a kompletní aortální disekci. Podle toho, co prohlásil chirurg, to lidé obvykle nestihnou do nemocnice naživu.

V nemocnici jsem podstoupil 10 a půl hodiny trvající operaci srdce. Pět částí mého hrudníku bylo nahrazeno mechanickými součástmi. V tuto chvíli jsem doslova z metalu.

Všechno mohlo odopadnout úplně jinak. Hráli jsme tu noc jen hodinu a napadlo mě, jestli bych při případném plnohodnotném setu stál na pódiu až do úplného kolapsu. A pokud by se toto nepřihodilo v takto adrenalinové situaci, bylo by moje tělo schopné vydržet natolik dlouho, abych to zvládl do nemocnice?

Jsem opravdu dojatý k slzám všemi zpávami a videi na moji podporu. Všem vám moc děkuju, je přede mnou ještě dlouhá cesta. A ještě poslední věc. To, co se mi stalo, přišlo úplně z čistého nebe. Nikdy jsem neměl problémy se srdcem, žádné ucpané tepny, netrpím dokonce ani na vysoký cholesterol, a přesto jsem to mohl mít za sebou. Pokud máte možnost nechat se vyšetřit, udělejte to.

Posílám plnou náruč lásky a uvidíme se brzy.

Richie

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace