Nový Spark
venku od 1. července
RockOpera Praha začne sezónu s Vymítačem. V lednu do ní zavítali Ladislav Křížek a Petr Janda

RockOpera Praha začne sezónu s Vymítačem. V lednu do ní zavítali Ladislav Křížek a Petr Janda

Divadelní premiéra adaptace severských mýtů Ragnarock či začátek sezóny s hororovým Vymítačem. RockOpera Praha se v únoru znovu otevře svým fanouškům. I tentokrát na ně čekají stálice souboru jako Kamil Střihavka, Jan Toužimský nebo Jiří Zonyga. Divadlo ale přijalo do svých řad další zajímavé jméno. George Rain z kapely Sebastien se divákům představil už na Silvestra. V lednu navíc v RockOpeře Praha natáčel videoklip společně s legendami tuzemské hudební scény – s Ladislavem Křížkem a Petrem Jandou.

RockOpera Praha už za chvíli skončí s krátkou novoroční pauzou a 1. února se znovu otevře divákům. Letošní sezónu začne s hororovým Vymítačem.

„Jde o jeden z našich nejúspěšnějších titulů. Máme radost, že můžeme začít sezónu zrovna s ním. Těšit se můžete na Žántí, Jana Toužimského, Jana Tláskala, growlující Magdalénu Tempírovou v roli démona a na Kamila Střihavku v titulní roli,“ zve výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Střihavka, Toužimský i Tláskal se dále představí také ve velkolepé Tróje. Rocková opera o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě, se na jeviště vrací už 10. března. Divadlo s tímto titulem také vyjede do Ostravy. V sobotu 16. března ho zahraje ho v tamější Multifunkční aule Gong.

V prostorách ale bude bavit návštěvníky už den předtím. Na 15. března tam naplánovala reprízu své adaptace jednoho z nejslavnějších hororových románů všech dob – Frankensteina.

Nejzásadnější událost jara ale bude divadelní premiéra nové rockové opery Ragnarock, která se odehraje ve středu 24. dubna. Koncertní premiéru divadlo uvedlo už při silvestrovských oslavách. Příběh inspirovaný severskými mýty a legendami sklízel nadšené ohlasy.

Při jarním uvedení se navíc fanoušci dočkají rozšířeného obsazení. K rockové opeře se připojí Kamil Střihavka a Jan Toužimský. V hlavní roli se pak stejně jako na Silvestra představí Martin Sluka. Dále vystoupí například Jiří Zonyga, Hana Kosnovská, Zuzana Dovalová, Pavla Forest, Maru Steigerwald, Jan Tláskal nebo Petr Opava. V roli Ódina se bude s Kamilem Střihavkou alternovat nový přírůstek souboru Jiří Rain, známý například z kapely Sebastien nebo díky svému působení v legendárním ostravském Citronu.

Díky Rainovi a jeho kapele Sebastien navíc divadlo v lednu zase na chvíli ožilo. Ve společnosti velkých jmen tuzemského rocku Petra Jandy a Ladislava Křížka tam totiž natáčeli videoklip k předělávce jednoho z hitů kapely Olympic Slzy tvý mámy.

„Bylo to velmi příjemné setkání. Je vidět, že skladby skupiny Olympic stále oslovují také mladší generaci hudebníků. Dojalo to i samotného Petra Jandu,“ řekla o setkání Pavla Forest.

Fanoušci RockOpery Praha budou mít nejbližší možnost vidět Jiřího Raina na prknech divadla už 14. února při repríze Romea & Julie, kde ztvární Vévodu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace