Nový Spark
venku od 31. prosince
RockOpera zpřístupní lidem v karanténě záznam Barda Thödol

RockOpera zpřístupní lidem v karanténě záznam Barda Thödol

Foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha zpříjemní svým fanouškům karanténu záznamem symfonicko-rockového díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest Bardo Thödol. To nedávno vydala na DVD, které před zraky několika seti diváků pokřtila herečka Jitka Čvančarová. Nyní ale bude záznam divadlo nabízet na svém YouTube kanálu ke zhlédnutí zcela zdarma, a to po dobu jednoho týdne. Online premiéra se uskuteční dnes 21. března ve 20 hodin.


"Bardo Thödol bych označil za své životní dílo. Dělal jsem ho pro sebe. Chtěl jsem zpracovat tuhle mytologickou záležitost, která u nás nemá takovou známost," říká k opeře v knize Jen pár vět... skladatel, klávesista a umělecký ředitel Milan Steigerwald.

Bardo Thödol vzniklo na základě Tibetské knihy mrtvých a textů Carla Gustava Junga. Hlavní roli ztvárnil herec fyzického divadla Matěj Kohout. Dále se diváci mohou těšit například na Viktora Dyka, Jana Toužimského, Miroslavu Časarovou, Pavlu Forest, Petra Opavu a další. Záznam vznikl pod vedením filmařů Nikity Dovzhenka a Stepana Nakhaeva, kteří natočili například i videoklipy RockOpery Praha Pláč a Zrození.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?