Nový Spark
venku od 1. dubna
RockOpera zpřístupní lidem v karanténě záznam Barda Thödol

RockOpera zpřístupní lidem v karanténě záznam Barda Thödol

Foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha zpříjemní svým fanouškům karanténu záznamem symfonicko-rockového díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest Bardo Thödol. To nedávno vydala na DVD, které před zraky několika seti diváků pokřtila herečka Jitka Čvančarová. Nyní ale bude záznam divadlo nabízet na svém YouTube kanálu ke zhlédnutí zcela zdarma, a to po dobu jednoho týdne. Online premiéra se uskuteční dnes 21. března ve 20 hodin.


"Bardo Thödol bych označil za své životní dílo. Dělal jsem ho pro sebe. Chtěl jsem zpracovat tuhle mytologickou záležitost, která u nás nemá takovou známost," říká k opeře v knize Jen pár vět... skladatel, klávesista a umělecký ředitel Milan Steigerwald.

Bardo Thödol vzniklo na základě Tibetské knihy mrtvých a textů Carla Gustava Junga. Hlavní roli ztvárnil herec fyzického divadla Matěj Kohout. Dále se diváci mohou těšit například na Viktora Dyka, Jana Toužimského, Miroslavu Časarovou, Pavlu Forest, Petra Opavu a další. Záznam vznikl pod vedením filmařů Nikity Dovzhenka a Stepana Nakhaeva, kteří natočili například i videoklipy RockOpery Praha Pláč a Zrození.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
16.04. 1914
18.04. IGORR, AUTHOR & PUNISHER, OTTO VON SCHIRACH
20.04. VAN DER GRAAF GENERATOR
25.04. JOE LYNN TURNER
01.05. MAGNUM
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
03.05. RED
05.05. YES
06.05. JOE SATRIANI
07.05. DOOL
A co FAKKER!?