Nový Spark
venku od 1. června
Rocková legenda STATUS QUO zahraje na unikátním koncertě v Brně

Rocková legenda STATUS QUO zahraje na unikátním koncertě v Brně

Britská hudební kapela STATUS QUO, která patří k nejdéle fungujícím rockovým skupinám na světě, přijede 11. června 2018 do České republiky a vystoupí v Brně. S ohledem na omezený počet míst v sále Boby centra, kde rockeři zahrají, putuje do předprodeje pouze omezený počet lístků.


Na světové hudební scéně působí od šedesátých let 20. století a za tu dobu vydali na tři desítky alb, která jim vynesla řadu prvenství i přívlastek nejdéle fungující rockové kapely vůbec. STATUS QUO patří k hudebním legendám a v červnu příštího roku si její skladby mohou naživo poslechnout i fanoušci v Brně. „Je pro nás velká čest, že se nám jejich vystoupení na jižní Moravě podařilo domluvit. STATUS QUO už nechtějí hrát velké koncerty po halách, proto jsme se dohodli na komornějším prostoru brněnského Boby centra,“ uvedl Radek Gehringer z pořádající agentury Top Moravia Concerts. Ta do Brna v minulosti přivezla například kapelu EUROPE či DIRE STRAITS EXPERIENCE. Hala Boby centra pojme pro očekávaný koncert maximálně 2500 diváků. „Doporučujeme zajistit si lístky včas, protože přidávat další místa nebude možné. Je to skvělý tip na vánoční dárek. Cena začíná na 1090 korunách, VIP vstupenky stojí 3490 korun a zahrnují neomezený raut včetně nápojů a možnost potkat se osobně s členy kapely,“ dodal Gehringer.

STATUS QUO fungují až na kytaristu Ricka Parfitta v původním složení. „Byl legendou a zemřel loni o Vánocích na infekci, kterou dostal po úrazu ramene. S Francisem Rossim patřil k jádru STATUS QUO. Rossi kapelu založil v roce 1962, ale název hudebníci používali až od roku 1967, kdy už v sestavě hrál Parfitt,“ doplnil spoluorganizátor akce Michal Hakun. Spolu s Francisem Rossim v sestavě působí Andy Brown, John „Rhino“ Edwards a Leon Cave. Svoji první desku STATUS QUO vydali v roce 1968 pod názvem „Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo“. Poté přišla řada dalších hitů, mezi nimi například „Caroline“ (z roku 1973), „Whatever You Want“ (1979) či „In the Army Now“ (1986). Zajímavostí je, že Rossi a Parfitt získali v roce 2010 Řád britského impéria.


STATUS QUO se do Brna vrátí po dvaadvaceti letech. „Tehdy hráli na Velodromu, který vyprodali, od té doby v Brně nebyli. Do České republiky příležitostně jezdí, naposledy letos u příležitosti Benátské noci v Praze,“ dodal Hakun. Více informací o programu brněnského koncertu pořadatelé včas upřesní, předprodej vstupenek na brněnský koncert začne v závěru tohoto týdne.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace