Nový Spark
venku od 1. června
Ronnie Romero upevní svoji pozici sólového zpěváka druhým albem

Ronnie Romero upevní svoji pozici sólového zpěváka druhým albem

Chilský rodák Ronnie Romero, známý svým působením po boku Ritchieho Blackmorea v RAINBOW, vydá 24. října své druhé sólové album „Backbone“. Spolu s oznámením přichází i první ochutnávka – videoklip k titulní skladbě.

Ronnieho alba na Sparkshopu

„Backbone“ představuje odvážný krok vpřed v Romerově sólové kariéře. Album, které si zpěvák sám produkoval a které mixoval a masteroval jeho kytarista Jose Rubio Jimenez, přináší kolekci silných heavymetalových skladeb, hostování kytarové legendy Kee Marcella z EUROPE či song „Hideaway“ od uznávaného skladatele Russe Ballarda. Nechybí ani cover skladby „Devil and Daughter“ od BLACK SABBATH.

Ronnie Romero už má za sebou dvě sólová alba plná coververzí – „Raised On Radio“ (2022) a „Raised On Heavy Radio“ (2023) i debutovou desku s původním materiálem „Too Many Lies, Too Many Masters“ (2023). Zpěvák, jehož hlas můžeme znát z kapel LORDS OF BLACK, THE FERRYMEN, MICHAEL SCHENKER GROUP nebo ELEGANT WEAPONS, si s „Backbone“ upevňuje pozici jednoho z nejvýraznějších hlasů současného hard rocku a metalu.

Tracklist alba:
01. Backbone
02. Bring The Rock
03. Lost In Time
04. Never Felt This Way
05. Hideaway (Run)
06. Lonely World
07. Keep On Falling
08. Eternally
09. Running Over
10. Black Dog


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo