Nový Spark
venku od 2. května
ROOT: zjevení českého black metalu

ROOT: zjevení českého black metalu

Debut ROOT „Zjevení“ se stal synonymem Temnoty a stanul hned vedle TÖRR a jejich „Armageddonu“ na startovní čáře českého black metalu. V případě ROOT však tento pojem od počátků nabýval zcela jiných rozměrů. Byla to skutečná hudba ze Satanova lůna!

Máme-li proniknout k samotným kořenům ROOT, musíme kopat hlouběji než jen do kypré půdy pod povrchem, v tomto případě až do roku 1987. Tehdy pětatřicetiletý Jirka Valter zpíval v zábavové kapele VEGA, která se od jiných lišila jedním výrazným rysem: neměla v repertoáru jedinou převzatou píseň. Jirka byl odchovancem klasické hudby a THE BEATLES, takže se v jeho cítění vedle Beethovena a Bacha zrcadlila i náklonnost k bigbítu. Na všechny zábavy, kde hrála VEGA, chodil i Petr Hošek a právě tam se seznámil s Jirkou. Jeho vkus se však ubíral drsnější cestou, dlážděnou bandami VENOM, POSSESSED, SLAYER a BATHORY, čímž Jirku, do té doby zaměřeného spíš na hard’n’heavy klasiku, postupně nakazil. Když pak VEGA hledala nového kytaristu, vyšlo najevo, že Petr tento nástroj zdatně ovládá, takže se kluci nakonec sešli v jedné kapele. Brzy jim ale měkká tvář VEGY přestala šmakovat a zatoužili mít vlastní skupinu tvrdšího ražení. A tak vznikli ROOT.


Aktuální Spark za asistence Big Bossových vzpomínek prochází nejstarší etapou existence ROOT a album „Zjevení“ zasazuje do širších souvislostí.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace