Nový Spark
venku od 2. srpna
ROOT: zjevení českého black metalu

ROOT: zjevení českého black metalu

Debut ROOT „Zjevení“ se stal synonymem Temnoty a stanul hned vedle TÖRR a jejich „Armageddonu“ na startovní čáře českého black metalu. V případě ROOT však tento pojem od počátků nabýval zcela jiných rozměrů. Byla to skutečná hudba ze Satanova lůna!

Máme-li proniknout k samotným kořenům ROOT, musíme kopat hlouběji než jen do kypré půdy pod povrchem, v tomto případě až do roku 1987. Tehdy pětatřicetiletý Jirka Valter zpíval v zábavové kapele VEGA, která se od jiných lišila jedním výrazným rysem: neměla v repertoáru jedinou převzatou píseň. Jirka byl odchovancem klasické hudby a THE BEATLES, takže se v jeho cítění vedle Beethovena a Bacha zrcadlila i náklonnost k bigbítu. Na všechny zábavy, kde hrála VEGA, chodil i Petr Hošek a právě tam se seznámil s Jirkou. Jeho vkus se však ubíral drsnější cestou, dlážděnou bandami VENOM, POSSESSED, SLAYER a BATHORY, čímž Jirku, do té doby zaměřeného spíš na hard’n’heavy klasiku, postupně nakazil. Když pak VEGA hledala nového kytaristu, vyšlo najevo, že Petr tento nástroj zdatně ovládá, takže se kluci nakonec sešli v jedné kapele. Brzy jim ale měkká tvář VEGY přestala šmakovat a zatoužili mít vlastní skupinu tvrdšího ražení. A tak vznikli ROOT.


Aktuální Spark za asistence Big Bossových vzpomínek prochází nejstarší etapou existence ROOT a album „Zjevení“ zasazuje do širších souvislostí.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace