Nový Spark
venku od 1. září
S DREAM THEATER si v Praze zahraje slovenská progrocková jednička PERSONA GRATA

S DREAM THEATER si v Praze zahraje slovenská progrocková jednička PERSONA GRATA

Pořadatelé festivalu Prague Sounds Good!, který 28.června promění O2 arenu v přehlídku rockových gigantů, rozšiřují seznam účinkujících. K hlavním hvězdám večera Dream Theater a bývalým členům Thin Lizzy vystupujícím nyní pod názvem Black Star Riders přibude i slovenská skupina s mezinárodním renomé Persona Grata.

Persona Grata je progresivně rocková formace, které se jako jedné z mála východoevropských kapel podařilo prorazit nejen na koncertní pódia v sousedních zemích, ale také např. ve Spojených Státech.

K čemu jiným kapelám nestačí ani deset alb, toho Persona Grata dosáhla s deskou jedinou! Její debut z roku 2013 Reaching Places High Above, při jehož recenzích nejen tuzemská ale i zahraniční média nešetřila chválou, byl nominován na "album roku" v kategorii Hard and Heavy na Radiohead Awards slovenského rádia FM a následně jej v té samé kategorii nominovala asociace ZAI (Zväz autorov a interpretov), která rovněž hodnotila skupinu samotnou jako "objev roku". Vloni tito Bratislavané absolvovali úspěšné turné s venezuelským kytarových virtuózem a designérem speciální 14ti strunné kytary - Felixem Martinem. Absolvent Berklee School of Music spojil své síly s kapelou Persona Grata na osmi koncertech v České republice a na Slovensku.


Signfikantní zvuk Persona Grata a její originální pojetí progresivního rocku učarovalo pak i samotnému bývalému bubeníkovi Dream Theater Miku Portnoyovi natolik, že skupinu vloni pozval do Spojených Států na nejprestižnější progresivní festival Progressive Nation at Sea.

Letos v červnu v Praze se však Persona Grata a Dream Theater sejdou poprvé na jednom pódiu, kde se obě kapely budou střídat ještě s Black Star Riders.

„Je to pro nás nesmírná čest a zároveň respekt zahrát si na jednom pódiu s takovou legendou progresivního rocku, jakou jsou Dream Theater. Jsou to právě oni, díky kterým jsme si zvolili tento žánr. Jsou naší velkou inspirací a vzorem a věříme, že na tomto koncertě dokážeme ze sebe dostat maximum, abychom oslovili i ty nejnáročnější fanoušky hudby," říká Martin Stavrovský - frontman Persona Grata.

Více o Prague Sounds Good! Festivalu na www.facebook.com/pages/Prague-Sounds-Good-Festival/1621902361375513?fref=ts

Více o Persona Grata na www.personagrata.sk

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace