Nový Spark
venku od 1. listopadu
SCORPIONS - 8. 5. 2015, Pardubice, ČEZ Aréna

SCORPIONS - 8. 5. 2015, Pardubice, ČEZ Aréna

Nechápu, jak někdo mohl německým veteránům věřit, že se chtějí odebrat na odpočinek. V pátek v Pardubicích to totiž vypadalo, že padesáté výročí, které kapela letos oslavuje, je cifra poněkud přestřelená. Proti obvyklým obyčejům se na pódiu tentokrát neobjevila předkapela, ale zhruba deset jedenáct minut po dvacáté hodině vtrhli na scénu samotní SCORPIONS.

Ohromná a velice efektně i efektivně řešená scéna podporovala jejich bez přehánění mladický elán a nasazení. Koncert odpíchla první skladba z nové desky „Going Out with a Bang“, ale pak německo-polsko-americká pětice přešla ke čtvrt století staré desce „Animal Magnetism“ s písní „Make it Real“, aby couvla ještě více dozadu pomocí „Is There Anybody There?“ z alba „Loverdrive“. To už bylo nad slunce jasné, že SCORPIONS, kteří se pár dní před pardubickým koncertem vrátili z Číny, jsou plně aklimatizováni na evropské podmínky. Bylo zcela pochopitelné, že položek z novinky nebude při výročním turné tolik, pětice si vystřihla ještě „We Built this House“ a „Rock´n´Roll Band“ a poté se třeba i prostřednictvím různých medley vracela do minulosti.

Mimo jiné byly propojeny skladby ze sedmdesátých let a nemohl chybět akustický baladický blok zakončený „Wind of Change“, kdy publikum v narvané hale poprvé přecházelo do extáze. Moje euforické pocity přicházely naopak s tvrdšími položkami – věřte nevěřte „Crazy World“ živě, to byl téměř power metal a fantasticky zahraná a Klausem zazpívaná „Blackout“ završila řádný hrací čas. Přídavek byl v režii multiplatinového alba „Love at First Sting“. Nejdříve neodmyslitelná součást všech osmdesátkových večírků „Still Loving You“, poté stadionová „Big City Nights“, přesně padnoucí do atmosféry nadšených tisíců lidí v pardubické aréně a jako úplná tečka „Rock You Like a Hurricane“. Nebylo co dodat, SCORPIONS jsou navzdory okolnostem na vrcholu svých sil a oslava jejich padesátin na scéně se vůbec nenesla v nostalgickém duchu. Spíše naopak, tahle kapela svižně vykročila do další etapy své existence.

text: Jan Kozák
*kompletní fotogalerii Radka Šicha naleznete zde *

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace