Nový Spark
venku od 1. února
Scottovy thrashové zápisky part III: Zrození ANTHRAX z kondomů

Scottovy thrashové zápisky part III: Zrození ANTHRAX z kondomů

Koncem ledna příštího roku vyjde konečně autobiografie zakladatele ANTHRAX, Scotta Iana, v češtině. Typickým humorem a metalovou akcí nabitý memoár thrashového titána vypráví samozřejmě i samotné počátky zrození kapely.

PŘEDOBJEDNAT SI KNIHU SCOTTA IANA

Že se má první kapela jmenovala FOUR-X, nemělo co dělat s proklatými kondomy, které mi překazily vytoužený pich s mou tehdejší slečnou. Líbil se nám ale název Fourex, což byla značka jednoho z nich. Jen jsme si pohráli s písmenky, když jsme vyhodili éčko a přidali pomlčku. Sestavu kapely tvořil kromě mé maličkosti bubeník Dave Weiss – kluk, kterého jsem znal ze sousedství, dále Paul Kahn hrající na baskytaru a Neil Stodol, kytarista a zpěvák. Neil byl jedním z prvních lidí, které jsem potkal poté, co se moji rodiče rozešli a my se s mámou vrátili zpět do Bay Terrace. Dost rychle jsme se spřátelili, musím říct. Po nějakém čase jsme se s FOUR-X zúčastnili talentové soutěže na naší střední škole. Hráli jsme v té době jen covery, ale přesto jsme slavili celkem úspěch. Kapela se naneštěstí celkem rychle rozpadla, což přisuzuju tomu, že chemie mezi námi nebyla úplně ideální. I když jsme s Neilem byli kamarádi, v rámci skupiny tohle spojení nefungovalo. Jsem si jistý, že jsme oba cítili potřebu mít vlastní band. K mému štěstí jsem brzy narazil na rebela Dannyho Lilkera, který chodil do třídy pode mnou. Tehdy začaly éterem poletovat první jiskřičky, které měli rozžehnout oheň jménem ANTHRAX.

Jak se opravdu zrodili ANTHRAX se dozvíte příští týden. České vydání Knihy „I’m The Man“ vychází 31. ledna 2023.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
31.01. ACCEPT
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
08.02. ROLO TOMASSI, HOLY FAWN, HERIOT
09.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
09.02. TWILIGHT FORCE
11.02. BAD OMENS, GHOSTKID, OXYMORRONS
13.02. TURMION KÄTILÖT
14.02. HENRY ROLLINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace