Nový Spark
venku od 1. prosince
Scottovy thrashové zápisky part IV: Zrození ANTHRAX

Scottovy thrashové zápisky part IV: Zrození ANTHRAX

Koncem ledna příštího roku vyjde konečně autobiografie zakladatele ANTHRAX, Scotta Iana, v češtině. Typickým humorem a metalovou akcí nabitý memoár thrashového titána vypráví samozřejmě i samotné počátky kapely s Neilem Turbinem.

PŘEDOBJEDNAT SI KNIHU SCOTTA IANA

Rozhodl jsem se zavolat Neilovi Turbinovi, kterého jsem znal z Bayside High. Chodili jsme společně do hodin televizní tvorby, kde jsme natáčeli vlastní krátké filmečky. Našim společným učitelem byl Arnold Friedman, který posléze nechvalně proslul svým odsouzením za delikty mravnostního charakteru. Abych byl úplně přesný, podle rozsudku zneužíval nezletilé. Režisér Andrew Jarecki později natočil dokument s názvem „Capturing the Friedmans“ o vyšetřování případu. Je opravdu ironií osudu, že člověk, který učil děti točit filmy, sám skončil v dokumentu o zneužívání dětí. Pro zbytek světa byl možná Friedman perverzním kantorem, ale já na něj nemůžu říct půl slova. Jeho hodiny byly cool. Ale zpět k Neilovi. Už na škole jsme kromě filmařské činnosti kecali o muzice a trochu jamovali. Samozřejmě jsme si naše brnkání také natáčeli. Neil byl odjakživa velkým fandou UFO a znal celou jejich diskografii. A stejně dobře měl sjeté JUDAS PRIEST. Vůbec jsme měli podobný hudební vkus. Rozdíl mezi námi byl ten, že Neil běžně obrážel kluby jako CBGB nebo Great Gildersleeves. A co je důležité, měl v klubech dobré kontakty, popisuje ve čtvrté kapitole své knihy Scott Ian.

České vydání Knihy „I’m The Man“ vychází 31. ledna 2023.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace