Nový Spark
venku od 1. března
Scottovy thrashové zápisky part IV: Zrození ANTHRAX

Scottovy thrashové zápisky part IV: Zrození ANTHRAX

Koncem ledna příštího roku vyjde konečně autobiografie zakladatele ANTHRAX, Scotta Iana, v češtině. Typickým humorem a metalovou akcí nabitý memoár thrashového titána vypráví samozřejmě i samotné počátky kapely s Neilem Turbinem.

PŘEDOBJEDNAT SI KNIHU SCOTTA IANA

Rozhodl jsem se zavolat Neilovi Turbinovi, kterého jsem znal z Bayside High. Chodili jsme společně do hodin televizní tvorby, kde jsme natáčeli vlastní krátké filmečky. Našim společným učitelem byl Arnold Friedman, který posléze nechvalně proslul svým odsouzením za delikty mravnostního charakteru. Abych byl úplně přesný, podle rozsudku zneužíval nezletilé. Režisér Andrew Jarecki později natočil dokument s názvem „Capturing the Friedmans“ o vyšetřování případu. Je opravdu ironií osudu, že člověk, který učil děti točit filmy, sám skončil v dokumentu o zneužívání dětí. Pro zbytek světa byl možná Friedman perverzním kantorem, ale já na něj nemůžu říct půl slova. Jeho hodiny byly cool. Ale zpět k Neilovi. Už na škole jsme kromě filmařské činnosti kecali o muzice a trochu jamovali. Samozřejmě jsme si naše brnkání také natáčeli. Neil byl odjakživa velkým fandou UFO a znal celou jejich diskografii. A stejně dobře měl sjeté JUDAS PRIEST. Vůbec jsme měli podobný hudební vkus. Rozdíl mezi námi byl ten, že Neil běžně obrážel kluby jako CBGB nebo Great Gildersleeves. A co je důležité, měl v klubech dobré kontakty, popisuje ve čtvrté kapitole své knihy Scott Ian.

České vydání Knihy „I’m The Man“ vychází 31. ledna 2023.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace