Nový Spark
venku od 1. července
Serj Tankian kritizuje IMAGINE DRAGONS za koncerty v Ázerbájdžánu a Izraeli

Serj Tankian kritizuje IMAGINE DRAGONS za koncerty v Ázerbájdžánu a Izraeli

Mezi dvěma rockovými frontmany doutná ideologický konflikt. IMAGINE DRAGONS vystoupili v Ázerbájdžánu a Izraeli, za což sklidili kritiku fanoušků a aktivistů. Do kapely se pustil také americko-arménský zpěvák SYSTEM OF A DOWN Serj Tankian, který je sám politickým aktivistou v boji proti společenské nespravedlnosti.

IMAGINE DRAGONS odmítli zrušit svoji loňskou show v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, zatímco tamní režim páchal to, co bylo popsáno jako „druhá arménská genocida“. V té době Tankian kapelu prostřednictvím dopisu požádal, aby svým koncertem „nepomáhali diktátorského režimu vylepšit jeho obraz“ a nevystupovali tam. IMAGINE DRAGONS nejenom, že koncert v Baku odehráli, ale vystoupili také v Tel Avivu. Izrael je však obviňována z utlačování či dokonce apartheidu Palestinců.

Poslední komentář Serje Tankiana směrem ke kapele zněl, že k jejím členům cítí nulový respekt. Ve svém prohlášení na sociálních sítích tvrdí, že když kapela potvrdila svůj koncert v Baku, bývalý prokurátor Mezinárodního soudu Luis Moreno Ocampo kvalifikoval hladovou blokádu Náhorního Karabachu jako genocidu. „Hráli by v nacistickém Německu? Proč nechtějí hrát v Rusku? Protože to není populární? Podporují Ukrajinu, ale ne Armény z Arcachu? Nemám nic proti zpěvákovi ani jeho kapele. Jen nesnáším umělce, kteří jsou zneužíváni k vybílení obrázku genocidních diktatur,“ píše Tankian.

„Nechci připravit naše fanoušky o možnost nás vidět hrát jen kvůli činům jejich vůdců a vlád,“ hájil se frontman IMAGINE DRAGONS Dan Reynolds.„Po celém světě jsou zkorumpovaní vůdci a váleční štváči, tak kde je hranice, za níž už člověk nemůže zajít?“

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace