Nový Spark
venku od 2. února
Serj Tankian kritizuje IMAGINE DRAGONS za koncerty v Ázerbájdžánu a Izraeli

Serj Tankian kritizuje IMAGINE DRAGONS za koncerty v Ázerbájdžánu a Izraeli

Mezi dvěma rockovými frontmany doutná ideologický konflikt. IMAGINE DRAGONS vystoupili v Ázerbájdžánu a Izraeli, za což sklidili kritiku fanoušků a aktivistů. Do kapely se pustil také americko-arménský zpěvák SYSTEM OF A DOWN Serj Tankian, který je sám politickým aktivistou v boji proti společenské nespravedlnosti.

IMAGINE DRAGONS odmítli zrušit svoji loňskou show v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, zatímco tamní režim páchal to, co bylo popsáno jako „druhá arménská genocida“. V té době Tankian kapelu prostřednictvím dopisu požádal, aby svým koncertem „nepomáhali diktátorského režimu vylepšit jeho obraz“ a nevystupovali tam. IMAGINE DRAGONS nejenom, že koncert v Baku odehráli, ale vystoupili také v Tel Avivu. Izrael je však obviňována z utlačování či dokonce apartheidu Palestinců.

Poslední komentář Serje Tankiana směrem ke kapele zněl, že k jejím členům cítí nulový respekt. Ve svém prohlášení na sociálních sítích tvrdí, že když kapela potvrdila svůj koncert v Baku, bývalý prokurátor Mezinárodního soudu Luis Moreno Ocampo kvalifikoval hladovou blokádu Náhorního Karabachu jako genocidu. „Hráli by v nacistickém Německu? Proč nechtějí hrát v Rusku? Protože to není populární? Podporují Ukrajinu, ale ne Armény z Arcachu? Nemám nic proti zpěvákovi ani jeho kapele. Jen nesnáším umělce, kteří jsou zneužíváni k vybílení obrázku genocidních diktatur,“ píše Tankian.

„Nechci připravit naše fanoušky o možnost nás vidět hrát jen kvůli činům jejich vůdců a vlád,“ hájil se frontman IMAGINE DRAGONS Dan Reynolds.„Po celém světě jsou zkorumpovaní vůdci a váleční štváči, tak kde je hranice, za níž už člověk nemůže zajít?“

Nový Spark
venku od 2. února
Kalendář akcí
10.02. ONSLAUGHT
11.02. THE CALLOUS DAOBOYS, KNIVES
12.02. IGORRR
13.02. MONKEY3
13.02. WSTR
14.02. THE BLUE STONES
16.02. WHITE LIES
17.02. THE LAST DINNER PARTY
18.02. VISIONS OF ATLANTIS, WARKINGS, INDUCTION
18.02. OMNIUM GATHERUM, FALLUJAH, IN MOURNING
A co FAKKER!?
logo