Nový Spark
venku od 2. října
Skáčková RUSSKAJA končí, v důsledku války ji zdrtila vlastní image

Skáčková RUSSKAJA končí, v důsledku války ji zdrtila vlastní image

Ruská agrese na Ukrajině má nejen tragické, ale ve světě hudby i absurdní konsekvence. Rakouská sestava RUSSKAJA v pátek, 3. února, vydala nové album „Turbo Polka Party“ a současně oznámila ukončení své činnosti.

Důvody souvisejí právě s ruskými aktivitami posledních měsíců, respektive negativní obraz všeho ruského. Ska-punková kapela z Vídně, jejíž někteří členové mají ruské kořeny, do své tvorby vkládá vlivy tradiční ruské lidovky a uplynulý rok prý vytrvale vyvracela, že by sympatizovala s režimem Vladimíra Putina. Situace, v níž se ocitla, je však dle ní už neúnosná. Po osmnácti letech hraní už není dále možné pokračovat s „image a stylem, který satiricky využíval sovětských symbolů a jazyka“.

RUSSKAJA na Sparkshopu

„Co kdysi bývalo vtipné zhořklo a nemůžeme dnes vystoupit na pódium, aniž bychom tu hořkost cítili z každé noty a každého slova, které zazpíváme. Všechny naše texty nabyly naprosto jiného významu a nikdo ze členů kapely nechce zastupovat něco, co je dnes spojováno jen s válkou, smrtí, zločinem a prolitou krví,“ stojí v prohlášení kapely.

„Snažili jsme se dát veřejně najevo, že jsme pro mír a jednotu, ale s každým vydaným singlem se do nás lidi naváželi, že jsme ruští teroristé a podobně, i když zastáváme přesný opak. Uvědomili jsme si, že tohle hned tak neskončí a jelikož už tu jde i o zdraví, nastal čas éru naší kapely uzavřít. Ani válka jen tak neskončí a i kdyby ano, sovětská image a styl je už navždy poničená.“

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace