Nový Spark
venku od 1. července
Sklizeň 2023 - Milan Říský

Sklizeň 2023 - Milan Říský

Rok 2023 byl pro mě ve znamení mnoha dobrých desek, nikoliv však výjimečných. Novinka FOO FIGHTERS, na které se Dave Grohl vyrovnával se smrtí kamaráda Taylora Hawkinse a matky Virginie, je reflexí nelehkých ran osudu, ale rozhodně se neutápí v melancholii. Grohl se, stejně jako po smrti Kurta Cobaina, rozhodl žal přetavit v silné písně a tahle deska bude mít v diskografii FOO FIGHTERS své zvláštní místo.

Radost mi udělal i návrat THE GASLIGHT ANTHEM a vtipálků THE HIVES, druzí jmenovaní navíc zahráli naprosto perfektní koncert v pražském Lucerna Music Baru. Stejně tak BLINK-182, jejichž deska plná nostalgie sice není perfektní, ale na všechny, co na nich vyrostli, funguje skvěle. Z hlavy určitě dlouho nedostanu opulentní set BRING ME THE HORIZON na německém festivalu Rock im Park a strhující show FEVER 333 tamtéž a následně na tuzemském Basinfirefestu, byť stále netrpělivě vyhlížím jejich novou desku. Nepřehlédnutelný byl i výborný pražský koncert LIMP BIZKIT, skvělí byli i GHOST na Basinfirefestu, byť jejich set utnulo počasí. Z knižní sféry jsem si užil životopis Surrender: 40 písní, jeden příběh – v něm Bono Vox velmi otevřeně popisuje svou kariéru.

  1. FOO FIGHTERS – But Here We Are
  2. THE GASLIGHT ANTHEM – History Books
  3. QUEENS OF THE STONE AGE – In Times New Roman
  4. THE HIVES – The Death of Randy Fitzsimmons
  5. BLINK-182 – One More Time…
  6. KVELERTAK – Endling
  7. CREEPER – Sanguivore
  8. SLEEP TOKEN – Take Me Back to Eden
  9. DEPECHE MODE– Memento Mori
  10. TILL LINDEMANN – Zunge

Spousta rocku a metalu na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace