Nový Spark
venku od 2. dubna
Sklizeň 2023 - Tomáš Marek

Sklizeň 2023 - Tomáš Marek

V roce 2023 po mém soudu nevyšla v rockovém žánru žádná nahrávka, která se stane historickým milníkem. Rockový svět však ovládl spor v jedné z nejkontroverznějších kapel v historii, v glammetalové sebrance MÖTLEY CRÜE, když ¾ kapely hlasovaly pro vyhození kytaristy Micka Marse ze skupiny z důvodu, že poté, co oznámil na podzim roku 2022 neúčast při dalších světových turné ze zdravotních důvodů (Mick trpí Běchtěrevovou nemocí), okamžitě to vzali jako jeho odchod z kapely, ač to takto Mick nikdy neprezentoval.

Mick rovněž nepřijal podmínky zbytku skupiny na snížení příjmů z turné kapely z 25% na 5% z následující tour a nula z těch dalších, stejně jako z prodeje merche. V MÖTLEY CRÜE patřil každému členovi (Nikki, Tommy, Vince a Mick) rovný podíl, tedy 25%. Čistě z hlediska spravedlnosti, když jeden z členů nepracuje, má mít právo na stejný podíl z příjmů z turné a prodaného merche, jako ti pracující? Na druhou stranu, patří-li firma čtyřem akcionářům, pak samotná skutečnost, že jeden z akcionářů pro firmu nevykonává práci, ještě neznamená, že přichází o podíl na zisku. Je tedy fér, aby ti pracující chtěli po Mickovi, aby přijal podmínky na snížení podílu na zisku?

Mick vlastní z jedné čtvrtiny ochranné známky MÖTLEY CRÜE (prostřednictvím vlastnictví akcií ve společnosti Motley Crue, Inc.), přičemž v roce 2023 na sebe znesvářené strany podaly žaloby. Pokud Nikki a Co. uspěje v arbitrážním řízení, v němž zažalovali Micka, že již není členem skupiny (členem obchodních korporací, které tvoří byznys kapely), Mick přijde o všechno. Pokud Mick uspěje se svou žalobou, aby mu bývalí spoluhráči vydali účetnictví, neboť se domnívá, že před ním tají příjmy, bude muset nejspíš kapela Mickovi doplácet.

Poučení: hudba je v principu stejný byznys jako vyrábění čokoládových tyčinek nebo surfboardů. Ono proklamované „bratrství“ se hodí spíše do nostalgických dokumentů o bardech s kytarou na krku, nikoliv tam, kde se vydělávají peníze. Vždyť poslední tour, které se ještě účastnil Mick, vydělala skupině, společně s DEF LEPPARD, přes 173 milionů dolarů. Proto jsem velice opatrný v jakémkoliv adorování rockových "hvězd". Je to obchod s produktem jménem hudba. Nic víc, ale ani nic míň.

  1. SABU - Banshee
  2. TULUS - Fandens Kall
  3. LAURA COX - Head Above Water
  4. BURNING WITCHES - The Dark Tower
  5. THE BANISHMENT - Machine and Bone
  6. TYGERS OF PAN TANG - Bloodlines
  7. PUBLIC IMAGE LTD. - End Of World
  8. BLUT AUS NORD - Disharmonium
  9. SADUS - The Shadow Inside
  10. BLACKBIRD ANGELS - Solsorte

Široký výběr rocku a metalu najdeš na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace