Nový Spark
venku od 2. dubna
Sklizeň 2023 - Zlatina Novák Jeřábková

Sklizeň 2023 - Zlatina Novák Jeřábková

V posledních letech se (asi z životní únavy) držím spíše svých hudebních jistot a méně aktivně vyhledávám nové inspirace. O to větší nadšení zažívám, když se mi do cesty z ničeho nic dostane nový objev – v uplynulém roce se mi připletly hned dva. Na mezinárodní scéně se mi zhmotnila mnou dosud přehlížená švédská kapela MAGNA CARTA CARTEL – a oslovili mě dokonce více než slavnější sourozenec GHOST. Každopádně, jelikož mi scéna severního království byla vždy blízká, nebyla jsem překvapena, že se další Švédové zařadili na můj seznam oblíbenců.

Na domácí scéně si mé srdce získala pražská formace s obrovským potenciálem FACE THE DAY, kterou jsem dosud také znala jen jako jméno. Poprvé v životě jsem se s nimi setkala na velmi sympatickém polském progrockovém Ostrów Rock festivalu, kam se letos rozhodně vrátím – i kvůli sestavě, i kvůli příjemnému prostředí i kvůli skutečnosti, že mě velké festivaly začínají unavovat. Takže pokud jde o živé koncerty – vloni mi díky zmíněnému festivalu na narozeninách zahráli RIVERSIDE. Letos mi těsně před nimi zahrají PAIN OF SALVATION – mám tudíž svoji novou hudební událost, ke které se budu upínat.

Jsem rozhodně vděčná, že mě mé hudební jistoty posledních patnácti dvaceti let zatím nikdy zásadně nezklamaly (opakem je METALLICA, která je tradičním zklamáním). A tak mě jedni vedou životem (Steven Wilson), s druhými, zdá se mi, současně dospívám (Mariusz Duda a RIVERSIDE, QUEENS OF THE STONE AGE) a třetí mě i ve svém pokročilém věku jednou začas nesmírně potěší svěžestí svých nápadů (YES, JETHRO TULL). Jsem také vděčná, že zhruba jednou za rok vyjde alespoň jedna solidní hardrocková deska (viz VANDENBER) i za energií, kterou mě FOO FIGHTERS vždy nabíjejí. Za mne byl rok 2023 obohacující tak akorát. Škoda jen, že v Česku není dost velký zájem o skutečné domácí poklady, ale kdo bývá prorokem ve své zemi?

  1. STEVEN WILSON – „The Harmony Codex“
  2. MAGNA CARTA CARTEL – „The Dying Option“
  3. RIVERSIDE – „ID.Entity“
  4. MARIUSZ DUDA – „Afr Ai D“
  5. YES – „Mirror to the Sky“
  6. JETHRO TULL – „RökFlöte“
  7. FOO FIGHTERS – „But Here We Are“
  8. VANDENBERG – „Sin“
  9. ARJEN LUCASSEN’S SUPERSONIC REVOLUTION – „Golden Age of Music“
  10. QUEENS OF THE STONE AGE - In Times New Roman…

Spoustu rocku a metalu najdeš na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace