Nový Spark
venku od 1. června
Sláva CRIMSON GLORY! Maskovaný zpěvák vzdá nevšední hold oceňovaným progmetalistům

Sláva CRIMSON GLORY! Maskovaný zpěvák vzdá nevšední hold oceňovaným progmetalistům

Letos v listopadu uplyne 35 let od vydání fanoušky nejoceňovanějšího alba CRIMSON GLORY „Transcendence“. Přesně na den v toto výročí, 14. listopadu, spatří světlo netradiční pocta tomuto zásadnímu dílu progmetalového žánru.

Floridští CRIMSON GLORY za svou nedlouhou kariéru vydali na přelomu osmdesátých a devadesátých let tři studiová alba, čtvrté přidali až s odstupem, v roce 1999. V roce 2009 zemřela klíčová figura souboru, zpěvák Midnight, a i když ta se pokoušela kreativně navázat na staré časy se zpěvákem Toddem La Torrem (QUEENSRŸCHE), v novém tisíciletí už se jí diskografii rozšířit nepodařilo a po sérii comebackových vystoupení v roce 2012 svou činnost ukončila.

Nyní chce vzdát CRIMSON GLORY hold zpěvák a multiinstrumentalista vystupující pod pseudonymem Mystique, který uplynulých pět let spřádal ideje na materiál, který v listopadu vyjde pod názvem „Transcended“. Vzniklé skladby mu posvětili žijící členové CRIMSON GLORY, kteří prý jimi byli „ohromeni“, a nasměrovali jej do péče producenta Jima Morrise, který ve svém Morrisound Studiu před lety spolu s bratrem Tomem produkoval původní „Transcendce“. Ke spolupráci získali rovněž producenta Lee Harrisona, jinak bubeníka deathmetalových MONSTROSITY, jenž je podepsán pod posmrtným albem zpěváka Midnighta „M2: Descending into Madness“ z roku 2014.

„Mystiqův hlasový projev je až nadpřirozeně podobný tomu Midnightovu. Nikdy bych si nepomyslel, že takovou podobnost ještě někdy v životě uslyším,“ říká Harrison k nevšednímu projektu. „,Transcended‘ je připraveno stát se albem, po kterém fanoušci tolik toužili, ale nikdy se ho nedočkali.“

A byť se na skladbách původně podíleli i členové CRIMSON GLORY, nakonec prý Mystique kromě zpěvů na album nahrál i veškeré nástroje. Shodnout se prý s ostatními nemohl na konečném výběru skladeb, které budou pro projekt použity. „Věnuju tuhle desku Midnightovi a jeho rodině. Zároveň slouží coby uctivá pocta odkazu CRIMSON GLORY,“ říká maskovaný zpěvák.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace