Nový Spark
venku od 2. května
Sláva RAINBOW ožije v dubnu v Praze

Sláva RAINBOW ožije v dubnu v Praze

RAINBOW Ritchieho Blackmorea zahrají jedinou show turné „Memories in Rock 2018“ ve střední Evropě v Praze 20. dubna 2018 v O2 Aréně. Přijďte zavzpomínat na legendu, co psala rockové dějiny.

Historie projektu RITCHIE BLACKMORE‘S RAINBOW je jedinečná. Kapela v čele s legendárním kytaristou DEEP PURPLE existovala jen něco málo přes deset let, ale bezesporu významně ovlivnila historii rockové hudby.

Po zklamání z hudebního směru, kterým se tvorba DEEP PURPLE ubírala, se Ritchie v roce 1975 rozhodl kapelu opustit, aby usiloval o osobní uměleckou vizi a realizoval vlastní hudební ambice. Následně se zrodili RITCHIE BLACKMORE‘S RAINBOW.


Všichni, kdo od Muže v černém čekali bombastický rockový počin, byli zklamáni: místo důrazu na svůj virtuózní kytarový styl Blackmore obohatil hudební podobu své nové formace láskou k hudbě velikána klasiky Johanna Sebastiana Bacha. Kombinací své romantické záliby v mystických středověkých motivech a vokálu výjimečného zpěváka Ronnieho Jamese Dia Blackmore zručně vytvořil rockové písně se zřetelnými odkazy na renesanční a barokní hudbu dob minulých.

Po mnoha personálních podobách a rozchodech RAINBOW odehráli poslední koncert 31. května 1997 v dánském Esbjergu. Muž v černém následně založil se svou ženou Candice renesanční projekt BLACKMORE’S NIGHT. A jak říkají, zbytek je historie… až doposud.

Po dlouhé přestávce se v roce 2016 Blackmore úspěšně vrátil do říše rockové hudby s novými, osobně vybranými hudebníky. Dál prohlubují svou ikonickou pověst a navazují na nepopiratelný odkaz RITCHIE BLACKMORE‘S RAINBOW.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal a jejich cena se bude pohybovat od 990 do 1490 Kč.
Live Nation klub: 26. 10. 2017 10:00 hodin -27. 10. 2017 18:00 hodin.
Oficiální předprodej bude zahájen 30. října v 9:00.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace