Nový Spark
venku od 2. dubna
SLIPKNOT a KORN vytěžili miliony „covidových dotací“

SLIPKNOT a KORN vytěžili miliony „covidových dotací“

Republikánský senátor Rand Paul vydal svůj každoroční report, v němž upozorňuje na plýtvání americké vlády. Proč by to mělo zajímat i hudebního fanouška? Protože v něm upozorňuje i na 200 milionů dolarů, které byly vyplaceny umělcům coby finanční kompenzace za období, kdy byla kultura umrtvena protipandemickými opatřeními. A přestože byl dotační titul určen zejména menším podnikům a firmám, miliony dolarů z něj těžili i prominenti (nejen) rockové a metalové scény.

Rand Paul zmiňuje jména jako je například populární rapper Post Malone nebo DJ Steve Aoki, z nichž každý si z rozpočtu sáhl na zhruba 10 milionů dolarů, přičemž manažerské společnosti přidružené k prvnímu jmenovanému dokázaly vytěžit dalších skoro 20 milionů.

THE SMASHING PUMPKINS z dotace dosáhli na 8,6 milionů dolarů, KORN na 5,3 milionů, NICKELBACK na 2 miliony a SLIPKNOT dokonce na 9,7 milionů dolarů a k tomu další víc než milion v podobě grantu na kapelou organizovaný festival Knotfest.

„Někteří sice můžou tvrdit, že peníze využili na podporu svých zaměstnanců, po umělcích to však vyžadováno nebylo a nemáme ani způsob, jak ověřit, jak s penězi naložili,“ vytýká ve své zprávě senátor. „Tihle multimilionáři mezi muzikanty inkasovali šeky, které byly původně zamýšlené pro malé americké firmy.“

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace