Nový Spark
venku od 2. října
Slovenští EUFORY v novém lyric videu upozorňují na nesmyslnost války

Slovenští EUFORY v novém lyric videu upozorňují na nesmyslnost války

Čekání na třetí studiové album se vycházející slovenské hvězdy power/heavy metalu EUFORY rozhodly fanouškům zkrátit druhým singlem „Promise of Tomorrow“. Skladba se zabývá vážným tématem válečných konfliktů, což je v dnešní době bohužel více než aktuální.

Od vydání první vlaštovky z nového alba – duetu „Schizofrénia“ s legendární českou zpěvačkou Tanjou uběhlo již půl roku. A proto se martinská skupina rozhodla vyrukovat s lyric videem k novému singlu.

V textu „Promise of Tomorrow“ kapela upozorňuje na bezvýznamnost války a poukazuje na to, že je úplně jedno, kdo v konfliktu zvítězí a kdo je na straně poražených. Nikdo totiž svého cíle úplně nedosáhne a ve vzduchu tak ihned visí další střet.

Válka plodí další válku,“ tvrdí členové kapely. „Je však třeba spojit síly a agresorovi se společně postavit. Na světě nikdy nevládl definitivní mír a jediným příslibem do budoucnosti zůstává jen vyhlídka na další vojenský konflikt.“

EUFORY se ve skladbě opět vrací k angličtině. Silný a aktuální text doplňuje jako obvykle kvalitní energická hudba a podmanivý zpěv Ľuboše Senka. Kapela tak podtrhuje své tvrzení, že nová deska bude hodně hudebně rozmanitá. První singl „Schizofrénia“ byl heavymetalové rytmický, druhý v sobě naopak skrývá mnohem dravější riffy, výrazné samply i refrény.

Vizuální podoba videa pochází z dílny Johna Kaimakamise, který spolupracoval například s EVERGREY nebo ROTTING CHRIST, produkci a mix měl na starosti Adam Mičinec a mastering Tony Lingren, známý spoluprací s AMORPHIS, ARCH ENEMY nebo POWERWOLF.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace