Nový Spark
venku od 2. dubna
Smutné i skvělé zprávy z tábora APOCALYPTIKY. Jsou bez bubeníka, ale chystají velké věci

Smutné i skvělé zprávy z tábora APOCALYPTIKY. Jsou bez bubeníka, ale chystají velké věci

APOCALYPTIKY hlásí velké novinky. Smutné i skvělé. Finští metaloví violoncellisté se po dlouhých letech rozcházejí s bubeníkem Mikkem Sirénem. Ale také chystají něco opravdu speciálního, co zahrnuje jak jinak než METALLIKU.

Sirén začal s APOCALYPTICOU vystupovat živě v roce 2003, ale stálým členem kapely se stal až v roce 2005 poté, co odehrál přes 200 koncertů a nahrál album „Apocalyptica“.

APOCALYPTICA na Sparkhopu

APOCALYPTICA sdílela 22. února na sociálních sítích následující prohlášení: „Někteří z vás nás možná viděli hrát bez našeho bubeníka Mikka Siréna na začátku tohoto roku v Brazílii a Mexiku...nebo jste slyšeli nějaké zvěsti. Je nám velmi líto, že vám to musíme oznámit, ale po více než 20 letech se Mikkem přátelsky rozcházíme. Nahrávání našeho nadcházejícího alba bylo naším posledním společným projektem. Také vás chceme všechny ujistit, že my – Eicca, Perttu a Paavo – budeme pokračovat jako APOCALYPTICA. Přejeme Mikkovi štěstí a úspěch ve všem, co mu budoucnost přinese.“

Začátkem tohoto týdne APOCALYPTICA oznámila evropské turné na podporu pokračování jejich legendární debutové nahrávky. Turné se zastaví i v Praze a sice 11. října 2024 v O2 Universum. Album „Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2“ bude pokračovat v cestě, která byla započata v roce 1996, kdy violoncellisté z helsinské světově proslulé školy Sibelius Academy nahráli symfonickou poctu METALLICE. Zajímavostí je, že v singlu „The Four Horsemen“ si na baskytaru zahraje kdo jiný než … Robert Trujillo! Skladba se původně objevila na debutu METALLIKY „Kill 'Em All“. Podle APOCALYPTIKY nás čekají ještě další překvapení. Máme se na co těšit!


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace