Nový Spark
venku od 1. července
Sony kupuje hudební katalog QUEEN za rekordních třicet miliard

Sony kupuje hudební katalog QUEEN za rekordních třicet miliard

Společnost Sony Music údajně kupuje hudební katalog kapely QUEEN. Tvrdí to magazín Variety, podle kterého za něj zaplatí rovnou miliardu liber, v přepočtu skoro třicet miliard českých korun.

Součástí dohody jsou dle nepotvrzených zpráv práva na všechny skladby QUEEN, včetně veškerého souvisejícího duševního vlastnictví, což znamená logo kapely, hudební videoklipy, merchandise a další. Jediné, co by členům stále aktivní kapely zůstalo, jsou práva na koncertní vystoupení a tržby z něj.

QUEEN na Sparkshopu

Zda-li obchod dopadne, však není jisté, dle Variety jej totiž komplikuje skutečnost, že v Severní Americe část hudebního katalogu QUEEN vlastní společnost Disney Music Group.

Pokud by se však uskutečnil, byl by to nejdražší obchod svého druhu. V roce 2021 rovněž společnost Sony Music zaplatila tehdy rekordní sumu – v přepočtu dvanáct miliard – korun za hudební katalog Bruce Springsteena. Letos pak do svého portfolia za čtrnáct miliard korun přidala 50 % hudebního katalogu Michaela Jacksona.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace