Nový Spark
venku od 1. listopadu
Steve Vai vydá třicet let ukrývané motorkářské album nazpívané zesnulým kamarádem

Steve Vai vydá třicet let ukrývané motorkářské album nazpívané zesnulým kamarádem

Steve Vai letos v lednu vydal albovou novinku „Inviolate“, hned na začátek příštího roku však pro nás bude mít další porci muziky. Sice dosud neslyšené, ale ne zcela čerstvé. Projekt „Vai/Gash“, který vyjde 24. února, se totiž datuje do počátku devadesátých let minulého století.

„Zatoužil jsem tehdy nahrát hudbu, kterou bych poslouchal během vyjížděk na svém Harleyi s přáteli. Připomíná muziku sedmdesátých let, jakou jsem poslouchal jako teenager,“ poodhaluje jednu ze svých vášní kytarový mág Vai.

Steve Vai na Sparkshopu

V tu dobu taky potkal svého budoucího dobrého kamaráda, Johnnyho Sombrotta, přezdívaného Gash. Spřízněnou bikerskou duši, navenek zjizvenou po vážné nehodě, uvnitř však odhodlanou a vášnivou. „Když ho člověk viděl na Harleyi, s jeho holou hlavou, zjizveným krkem a ohořelým uchem, mohl nabýt dojmu, že je to nějaký motorkářský gauner. Ale stačila minuta, aby si každého podmanil svou energií a úsměvem,“ vzpomíná Vai na muže, jemuž se jeho vášeň nakonec stala osudnou. Další nehodu už nepřežil.

Přesto s ním Vai zhruba v době, kdy pracoval na albu „Sex & Religion“ (1993), zvládl nahrát album, které se dle všeho naprosto odlišuje od zbytku jeho tvorby. „Gash měl na to stát se tím nejlepším rockovým zpěvákem na světě,“ tvrdí Vai. „Když zemřel, tak jsem náš společný projekt odložil a jednou do roka si ho vždy alespoň sám poslechl. Zvlášť v období výročí jeho smrti. Nedávno mě ale cosi přimělo k tomu, abych ho vydal. Přál bych si, abyste měli možnost Johna poznat. Věřím, že byste si ho stejně jako všichni ostatní zamilovali.“


Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
02.12. CHRIS BAY
03.12. WINTER MASTERS OF ROCK
08.12. ZEAL AND ARDOR, SOOMA
09.12. ARSTÍDIR
09.12. LEAVE'S EYES
10.12. URIAH HEEP
11.12. BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT
11.12. CROBOT
11.12. BADFLOWER, DEAD POET SOCIETY
13.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace