Nový Spark
venku od 1. prosince
Středověký doom v podání APOCALYPSE ORCHESTRA

Středověký doom v podání APOCALYPSE ORCHESTRA

Švédští APOCALYPSE ORCHESTRA se nechávají inspirovat láskou k folkové hudbě a pomalému metalu. Ve své tvorbě tudíž kombinují zvuky elektrických kytar, niněry, dud, loutny, mandory a mnoha dalších tradičních nástrojů. Do svých skladeb ukrývají i tradiční melodie datující se zpětně až do 11. století.

Když nová kapela vydala v květnu svůj vůbec první videoklip ke skladbě „The Garden Of Earthly Delights“, neměla ponětí, jaký úctyhodný kousek se jim povedl. Během půl roku totiž zmíněný videoklip nasbíral na YouTube přes 2 miliony zhlédnutí. Klobouk dolů! Nyní přichází APOCALYPSE ORCHESTRA s druhým klipem k písni „Theatre of War“, který je neméně poutavý. Jejich debutové album „The End Is Nigh“ vyšlo 24. listopadu u vydavatelství Despotz Records.

APOCALYPSE ORCHESTRA k novému klipu uvádí: „Válka. Základní šílenství lidské rasy. Jenom málo věcí dokázalo tolik ovlivnit historii. Představte si strach vesnického vojáka, kterého bezcitný vládce nutí táhnout do bitvy. Těla a končetiny padlých se povalují po bitevním poli, což je opravdová hostina pro mrchožrouty kroužící kolem. Přeživší budou mít již navždy psychické trauma. Začíná pršet. Ve válce není žádná sláva.“

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?