Nový Spark
venku od 2. května
Středověký doom v podání APOCALYPSE ORCHESTRA

Středověký doom v podání APOCALYPSE ORCHESTRA

Švédští APOCALYPSE ORCHESTRA se nechávají inspirovat láskou k folkové hudbě a pomalému metalu. Ve své tvorbě tudíž kombinují zvuky elektrických kytar, niněry, dud, loutny, mandory a mnoha dalších tradičních nástrojů. Do svých skladeb ukrývají i tradiční melodie datující se zpětně až do 11. století.

Když nová kapela vydala v květnu svůj vůbec první videoklip ke skladbě „The Garden Of Earthly Delights“, neměla ponětí, jaký úctyhodný kousek se jim povedl. Během půl roku totiž zmíněný videoklip nasbíral na YouTube přes 2 miliony zhlédnutí. Klobouk dolů! Nyní přichází APOCALYPSE ORCHESTRA s druhým klipem k písni „Theatre of War“, který je neméně poutavý. Jejich debutové album „The End Is Nigh“ vyšlo 24. listopadu u vydavatelství Despotz Records.

APOCALYPSE ORCHESTRA k novému klipu uvádí: „Válka. Základní šílenství lidské rasy. Jenom málo věcí dokázalo tolik ovlivnit historii. Představte si strach vesnického vojáka, kterého bezcitný vládce nutí táhnout do bitvy. Těla a končetiny padlých se povalují po bitevním poli, což je opravdová hostina pro mrchožrouty kroužící kolem. Přeživší budou mít již navždy psychické trauma. Začíná pršet. Ve válce není žádná sláva.“

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?