Nový Spark
venku od 2. května
Svatá trojice na pódiu – SAXON na turné spolu s URIAH HEEP a JUDAS PRIEST

Svatá trojice na pódiu – SAXON na turné spolu s URIAH HEEP a JUDAS PRIEST

Britské heavymetalové legendy SAXON se hrnou opět na výsluní. Letos na svět uvádí již své dvacáté čtvrté studiové album „Hell, Fire and Damnation”. Aby toho nebylo málo, po vydání nového alba kapela obratem naváže turné spolu s dalšími hudebními velikány - JUDAS PRIEST a URIAH HEEP.

Spojili jsme se s frontmanem kapely Biffem Byfordem, abychom se ho zeptali na co nejvíce detailů. Přestože frontman poměrně nedávno absolvoval náročnou operaci srdce, velmi vlídně nám prozradil vše, na co jsme toužili znát odpověď. Pokud si chcete přečíst více o jejich hudebních plánech, stačí jen zakoupit časopis Spark!

Metaloví bohové z anglického Yorkshiru jsou známými jmény metalového světa již od roku 1976. Svým stylem se poměrně rychle stali vůdčí kapelou NWOBHM. Na začátku osmdesátých let se zároveň umístili v žebříčku „UK Top 40” a svou oblíbenost mezi posluchači si udrželi dosud.

Čtyřčlenná kapela se zpěvákem Biffem Byfordem, Paulem Quinnem a Dougem Scarrattem za kytarami, Nibbsem Carterem s baskytarou a bubeníkem Nigelem Glockerem už od svého počátku trhala rekordy na hudebních příčkách. Nutno zmínit, že kapela složená z nesmírně nadaných hudebníků si raketovou rychlostí získala fanoušky po celém světě. Velmi populární jsou mezi finskými metalisty a jejich skvostné melodie zamířili i do Japonska.

SAXON na Sparkshopu

Přestože mají na krku několik velmi úspěšných desek, rozhodli se vrhnout do světa další skvost. Spousta z nadšených metalistů si dosud energicky podupuje do rytmů písní z alba „Lionheart”, které letos oslaví již deset let. No neutíká ten čas nějak podezřele rychle? A není to vše, letos si pro nás SAXON připravili další studiové album „Hell, Fire and Damnation”. O vzniku alba a budoucích plánech se Biff rozpovídal v našem rozhovoru, kde jsme ho opravdu nešetřili.

Abyste nebyli úplně ochuzeni, zde vám věnujeme malou ukázku:

Jak se výměna na kytarovém postu projevila při skládání nového materiálu a při následném nahrávání?
Brian je spoluautorem několika skladeb, určitá změna tedy nastala. Štěstěna se však na nás usmála hned po jeho příchodu a při tvorbě materiálu vše fungovalo perfektně. Dokonce bych řekl, že jsme při společném psaní měli pár magických momentů, kdy se nápady jen hrnuly. Brianův vliv na „Hell, Fire and Damnation“ je tudíž výrazný.

Kupte si nové číslo Sparku, ve kterém najdete nejenom velký rozhovor, ale i recenzi nového alba!

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace