Nový Spark
venku od 1. června
TANKARD: „V začátcích jsme museli všechno několikanásobně zrychlit.“

TANKARD: „V začátcích jsme museli všechno několikanásobně zrychlit.“

Čtyřicet let na scéně letos slaví frankfurtští thrasheři TANKARD! Jak prožívali své metalové začátky plné piva zdarma? Březnový Spark přinese první díl „Old School Memories“ věnovaný vzpomínkám a kariéře kapely.

Průvodcem historií se stal zpěvák Andreas Geremia alias Gerre. Bylo kapele hned jasné, jakému metalovému žánru zasvětí svoji tvorbu?

„Naše hudební představy se postupně utvářely. Původním zpěvákem byl Frank Thorwarth, já drtil basu. Můj ječák byl výraznější, tak jsme si pozice prohodili. Je nutné poznamenat, že v paralelní třídě našeho gymnázia se vyskytoval další šílenec do AC/DC, Andy Boulgaropoulos. Přitáhli jsme ho k sobě na zkušebnu, stal se druhým kytaristou. Jeho předchůdci Bernhardovi, hraní zakázali rodiče se slovy: ‚S těmi ničemy nebudeš ztrácet svůj volný čas‘. Drtivá většina začínajících kapel se nejdříve učí hrát na coverech slavnějších idolů. My jsme se rozhodli, že hned začneme skládat své vlastní songy. Vzpomínám, že jedna z prvních skladeb se jmenovala ‚Ray Death‘. Bylo to dost pomalé, utahané v duchu BLACK SABBATH. Rozhodnutí bylo jasné. Musíme to všechno několikanásobně zrychlit,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro březnové číslo Sparku Gerre.

TANKARD dnes vydávají limitovanou edici boxu „For a Thousand Beers“ s výběrem nejlepších nahrávek z počátků jejich kariéry. Vybírejte CD nebo LP box na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.06. HELLOWEEN, HAMMERFALL
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace