Nový Spark
venku od 2. října

TARTARO:S - Sny o slávě už nám přijdou směšné

Hardcore jako řemen, přitom bravurně vyhraný s množstvím muzikantských fíglů a fíglíčků. Zpěvné refrény, to je to, oč tu běží. Na konci roku 2009 se opět sešli bývalí členové skupiny thrashdeathových TARTAROS s myšlenkou obnovit chod kapely, která vznikla již v roce 1991. Protože se ale jedná o zcela novou kapitolu, pronikla do názvu dvojtečka, jako mezník nové etapy vývoje. K dispozici byla nakonec vlastně celá kapela, když rozhovor vznikal od prvotního kontaktu doslova během několika hodin.

Hardcoreový TARTARO:S vznikl na troskách thrashmetalových TARTAROS. Co stálo za rozhodnutím vrátit se na scénu?
Rob: Možná náhoda, možná závislost na muzice. V roce 2009 jsme v podstatě zjistili, že nemáme do čeho píchnout a že nám ta energie chybí. Baskytarista Wassa odešel zrovna z MELANCHOLY PESSIMISM, zpěvák Ra se tak nějak protloukal s kapelou DISCOSDANT a já roky vůbec nehrál, což mi po působení v EUTHANASII a starých TARTAROS dost chybělo. No tak jsme si řekli, pojďme do toho. Nejprve jsme zlanařili mladíka Davida, který to s námi rozjel za bicími, no a toho na konci roku 2013 vystřídal Mára, který k nám pasuje jak prdel na hrnec, nejen hudebně, ale i věkově. (smích)
Mára: Já v působím ještě v krnovských PRINCESS (Queen revival), ale tady s klukama mě chytla ta energie a baví mě, že mám otevřené pole působnosti a můžu být sám sebou. Akorát mi Rob zakázal na koncertech alkohol, což mě opravdu nasr...

A čím to, že hardcore?
Rob: Koluje nám to v krvi a protéká srdíčkem, ta energie, ten úderný sound. Ovšem na rovinu, hudebně toho v nás protéká daleko víc.
Ra: S personálními změnami se postupně také měnilo stylové zaměření. Od původního thrash-death-doom metalu v dobách vzniku kapely jsme se postupně přirozeně dopracovali k současnému hardcore/crossover.

Album „Leave It All Behind“ jste postavili chronologicky od nejmladších po nejstarší skladby. Je záměrem ukázat, jak se styl kapely utvářel?
Ra: Řekl bych, že styl kapely je ve své podstatě už poměrně dlouhou dobu daný. „Leave It All Behind“ je složeno z EP „(the) 6eneration Lost“ z roku 2011, dvou singlů z roku 2012 a tří nově nahraných songů, které jsme jednoduše chtěli mít dohromady na jednom nosiči.
Rob: Co nevidět navíc spatří světlo světa náš již třetí videoklip ke skladbě „Get Up, Start Up, Rise Up.“ No a v současnosti už pracujeme na regulérní fošně.


Při poslechu alba je slyšet, že kapela je vyhraná, projev je srovnatelný s coreovými kapelami ze západu. Pošilháváte tam?
Rob: Díky za pochvalu. Určitě posloucháme zahraniční muziku, určitě chceme dělat stejně kvalitní věci, ale přesto chceme mýt svůj vlastní ksicht. Na rovinu, máme toho za sebou už hodně a táhne nám všem na čtyřicet, takže nějaké sny o slávě na západě nám přijdou směšné.
Wassa: Samozřejmě by to bylo moc hezké sjíždět turné po západě, ale vzhledem k tomu, že tu máme všichni své závazky, to momentálně není reálné.

Album vyšlo údajně jen na vypáleném CD, dočkáme se opravdového originálu? I proto, že obal od Deathera je skvělý.
Rob: Obal je v podstatě knížečka, nádherná práce mistra Deathera (on to nerad slyší). CD i s jeho potiskem dělala firma, nikoliv na koleně doma. Podle poptávky budeme dodělávat další a musím říct, že z první várky nám toho moc nezbylo.

Určitě nejen vaši příznivci na internetu zaregistrovali jisté osočování TARTARO:S z extremismu. Jak to tedy je?
Rob: Kdo z nás se nesrazil ve svém životě s blbcem. Roznášel to o nás člověk, který paradoxně s námi kdysi dávno spolupracoval. Samozřejmě je to kecálek a stačí si poslechnout naše texty, aby ta lež byla každému jasná. Přešlo to do fáze, že si z toho dělají kamarádi a fans srandu. Oni moc dobře ví, jaký je to nesmysl. My s těmito podobnými věcmi nechceme a nikdy jsme ani neměli nic společného a docela nás to uráží. Naše hudba je čistě o pocitech z věcí, událostí, zážitků a vůbec, jakákoliv politika do repertoáru TARTARO:S nepatří.

Debut vstoupil na scénu i skladbou s provokativním názvem „Punks Out“, která taky způsobila mírný poprask…
Rob: Tuhle skladbu jsme zveřejnili na našem bandzone profilu a ten bývalý kamarád asi neumí moc anglicky a je navíc lenivý si text songu hodit do překladače (smích). Pak by věděl, že tato skladba je o tom, jak si někteří lidi na punkery jen hrají svým image a ve skutečnosti žádní pankáči nejsou. Tedy v jednoduchém refrénu, ve kterém se křičí „Punks Out,“ odháníme tyto parazity od nás pryč.
Mára: Punk’s not dead.

Každopádně, reklama to je dost dobrá. Plánujete do budoucna další šokantní prezentaci?
Rob: Jasně, něco vymyslíme, nápadů je mnoho.
Ra: Je ještě vůbec možné v dnešní době někoho něčím šokovat? Náš záměr je v prvé řadě dělat co nejkvalitnější hudbu, co nejvíce hrát živé koncerty a užívat si to, co nás všechny baví.

Sestava: Ra (zpěv), Rob Lulu (kytara- vokály), Wassa (baskytara vokály), Mára (bicí)

Diskografie:
2011 – EP (The) 6eneration lost
2012 - singly Violence a Time Is Running Trough My Head
2014 - Leave it all Behind

http://bandzone.cz/legendoftartaros


Facebook

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace