Nový Spark
venku od 1. března

TERRANA, THE AGONY - 8.12.2014, Ostrava, Garage Club

Hned šest koncertů pro ČR nachystala nová formace činorodého bubeníka Mika Terrany. Ten poslední se konal v Ostravě a stejně jako předchozích pět večerů ho zahájila pražská čtveřice THE AGONY. Čtyři slečny se metalu rozhodně nebojí a i přes své mladí odvedly hodně solidní předskokanský set. Sice to často hrnuly ve stylu MOTÖRHEAD, v každé skladbě to však dokázaly oživit sóly (v tomto ohledu se především činila Tereza Pšenčíková, o níž ještě podle mě uslyšíme) a navíc perfektně stylově zapadly do atmosféry večera, což není vždy pravidlem.

I TERRANA totiž chtějí těžit především z historie rocku, což nakousli hned úvodní skladbou „One Way“ ze svého čerstvého debutového alba. Hlavní postavou je samozřejmě Mike, ale do svého prvního vlastního bandu si vybral skvělé spoluhráče. Zpěvák a kytarista Fabri Kiarelli a baskytarista a rovněž i příležitostný vokalista Alberto Bollati ohromovali svou hráčskou virtuozitou naprosto ladící k výbušné a precizní Terranově hře. Především Fabri vůbec nepůsobil jako rodily Ital a jeho rejstříky v sobě měly blues a hard rock starých angloamerických mistrů – někde na cestě mezi Coverdalem a Plantem. Ostatně TERRANA jsou postaveni na vlivech ze sedmé a taky osmé dekády minulého století, fortelný hard se tu mísí se stadiónovými prvky hairmetalového období.

Trojice přehrála v podstatě komplet svou jedinou desku a navíc přidala swingovou verzi „Living After Midnight“ od JUDAS PRIEST, kterou jako jedinou po sinatrovsku zapěl sám Mike, došlo i na AC/DC, Mozarta a rovnou medley LED ZEPPELIN (a samozřejmě dlouhé sólo na bicí, které jsem si však tentokrát vychutnal – jinak bych do Garáže nevyrazil). Znova se ukázalo, že se vyplatí chodit na koncerty. Přestože jsem Mika Terranu viděl v různých kapelách od roku 1998 už minimálně desetkrát, tentokrát to bylo setkání s naprosto jiným muzikantem. A to ne po stránce techniky či nasazení. Po letech však Mike přestal být pouhým „zaměstnancem“ a je vidět, jak ho hraní ve vlastní regulérní kapele baví a jak i jeho hra najednou ožila opravdovým duchem rock´n´rollu.

text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace