Nový Spark
venku od 2. května
THERION ruší evropské turné a avizují druhého „Leviathana“

THERION ruší evropské turné a avizují druhého „Leviathana“

Ani ne dva roky po počinu „Leviathan“ vydají švédští symfonici THERION jeho pokračování s názvem „Leviathan II“. Jako první album plánované na 28. října uvádí skladba, která ho uzavírá, a to „Pazuzu“.

Třetího „Leviathana“ bychom se pak měli dočkat někdy v průběhu příštího roku. Kapelník Christofer Johnsson už loni hovořil o tom, že koronavirová pandemie prospěla jeho kreativitě a pro trojdílný koncept prý připravil kolem čtyřiceti skladeb.

THERION na Sparkshopu

Zároveň však vyjadřoval jistou obavu z návratu ke koncertnímu byznysu, která se v uplynulých dnech naplnila. Je to pár dní, co THERION zrušili na závěr roku plánované evropské turné, v rámci kterého se měli na konci listopadu objevit také ve zlínském Masters of Rock Café.

„Důvodem jsou neřešitelné problémy s naším booking agentem (kterého jsme už vyhodili), šílené produkční náklady (které nejspíš dál porostou) a náznaky opětovných koronavirových omezení. Vyjet letos na turné po Evropě je příliš riskantní,“ zdůvodnil Johnsson s tím, že evropským fanouškům snad bude moct vše vynahradit na konci příštího roku, kdy už bude venku i „Leviathan III“.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace