Nový Spark
venku od 1. března
THERION ruší evropské turné a avizují druhého „Leviathana“

THERION ruší evropské turné a avizují druhého „Leviathana“

Ani ne dva roky po počinu „Leviathan“ vydají švédští symfonici THERION jeho pokračování s názvem „Leviathan II“. Jako první album plánované na 28. října uvádí skladba, která ho uzavírá, a to „Pazuzu“.

Třetího „Leviathana“ bychom se pak měli dočkat někdy v průběhu příštího roku. Kapelník Christofer Johnsson už loni hovořil o tom, že koronavirová pandemie prospěla jeho kreativitě a pro trojdílný koncept prý připravil kolem čtyřiceti skladeb.

THERION na Sparkshopu

Zároveň však vyjadřoval jistou obavu z návratu ke koncertnímu byznysu, která se v uplynulých dnech naplnila. Je to pár dní, co THERION zrušili na závěr roku plánované evropské turné, v rámci kterého se měli na konci listopadu objevit také ve zlínském Masters of Rock Café.

„Důvodem jsou neřešitelné problémy s naším booking agentem (kterého jsme už vyhodili), šílené produkční náklady (které nejspíš dál porostou) a náznaky opětovných koronavirových omezení. Vyjet letos na turné po Evropě je příliš riskantní,“ zdůvodnil Johnsson s tím, že evropským fanouškům snad bude moct vše vynahradit na konci příštího roku, kdy už bude venku i „Leviathan III“.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace