Nový Spark
venku od 1. února
Thrashová kometa REFORE rozdrtí festival METAL!!!

Thrashová kometa REFORE rozdrtí festival METAL!!!

Projekt Barrák music hrad, odehrávající se na Slezskoostravském hradě, se v srpnu přehoupl do své druhé půli. Kromě jednodenních koncertů přinese také dvoudenní festival METAL!!!, který se letos bude konat dokonce dva dny, v sobotu 20. a v neděli 21. srpna. Vystoupí ikoničtí NAPALM DEATH, ale i česká thrashová naděje REFORE.

Projekt Barrák music hrad letos slaví již třetí rok fungování. Od prvopočátku byl jeho součástí, kromě jednodenních koncertů, také festival METAL!!! Marcel Palovčík, organizátor celé akce, se snaží o vyváženost black metalu, thrashe, deathu i grindcore a do line-upu zapojil rovněž regionální kapely.

Z ostravského hudebního rybníčku se tak můžete těšit na SYRIDAS a NAHUM. Českou scénu zastupují dále brněnští deathmetaloví VANGUARD, thrashoví REFORE, jejichž koncerty bývají hodně našlapané, nebo SEE YOU IN HELL. Ujít byste si rozhodně neměli nechat vystoupení kapely SNĚŤ orientující se na old school death metal. Letos vyhráli cenu Anděl v kategorii Rock. Ihned po převzetí ji ale vrátili, a to kvůli OSA, která ceny podporuje.

Ze Sibiře pochází blackmetalová kapela WELICORUSS. Jejich původ je v hudbě slyšet, nese v sobě atmosféru hlubokých sychravých lesů, písní šamanů nebo moc zapomenutých bohů. Ze Slovenska dorazí CATASTROFY, britský death metal/grindcore zastoupí BASEMENT TORTURE KILLINGS. Do výšin stoupá kapela GROZA z Německa. A i když nepatříte mezi fanoušky black metalu, určitě vás zaujme. Ze slunného Španělska dorazí vytříbený thrash ANGELUS APATRIDA. Nejde o poslední účinkující ze zahraničí. Z Rakouska přijedou SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH a mezi jedny z hlavních účinkujících rozhodně patří finská grindcorová skupina, založená již v roce 1993, ROTTEN SOUND.

Headlinerem festivalu se stane ikona grindcore NAPALM DEATH, která pro ostravské publikum není nováčkem. Vystupovala již v klubu Barrák. Tehdy ale jako předkapela a neměla tolik prostoru. Tentokrát však předvede svou show v plné parádě a fanoušci se mohou těšit na pořádný grindcore set.

Vstupenky jsou k dostání ve zvýhodněném předprodeji prostřednictvím sítě GoOut. K dispozici budou i na místě. Novinkou je stanové městečko. Své místo pro stan si můžete rezervovat na webu Barrák music hradu. Aktuální informace, novinky a kompletní program jednotlivých koncertů, hudebních festivalů a performance najdete na www.barrakmusichrad.cz a sociálních sítích Facebooku a Instagramu @barrakmusichrad, kde pravidelně informujeme o tom, co chystáme. Oficiálním pivem akce je Radegast, který bude čepován do zálohovaných nicknacků. Během koncertu se budete moci občerstvit, o gastro zónu se letos postará Jazz Club Havířov. Kromě hudebního klubu provozuje i bistro, jehož kuchyně se zaměřuje na klasiku se závanem Asie či Mexika.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace