Nový Spark
venku od 1. září
Till Lindemann z RAMMSTEIN pomáhá uprchlíkům na nádraží

Till Lindemann z RAMMSTEIN pomáhá uprchlíkům na nádraží

Frontman německých RAMMSTEIN se nedávno přidal k dobrovolníkům, kteří pomáhají ukrajinským uprchlíkům na berlínském nádraží. A nejen tím kapela ukazuje solidárnost s Ukrajinou.

Příběh ukrajinské uprchlice Alisy Komm sdílel rapper Potap, blízký přítel Lindemanna. Alisa zpěváka potkala na berlínském nádraží, kde pomáhal s mnohými dalšími dobrovolníky. Dívka hledala místo, kde by mohla přespat. Spolu se svou manažerkou Jessicou ji Till sehnal ubytování, dal ji peníze na hotel i na jídlo. Jessica jí dala své telefonní číslo, aby mohla zavolat, kdyby něco potřebovala. Podle vlastních slov Alisy mu pak dívka vlepila tři pusy, z čehož byl zpěvák trochu v rozpacích, ale následně se zasmál její hlášce o tom, že dříve milovala Britney Spears, ale nyní už bude poslouchat jenom RAMMSTEIN.


Německá kapela i samotný Till Lindemann mají v Rusku velkou fanouškovskou základnu. I tak ale v souvislosti s napadením Ukrajiny byly veškeré zpěvákovy naplánované aktivity v Rusku zrušeny. V rámci svého sólového turné měl odehrát koncerty v Moskvě a Novosibirsku. Koncert v Kyjevě, který by se měl konat 16. listopadu, zatím zrušen nebyl. Lindemann doufá, že podmínky na Ukrajině budou na konci roku lepší.

Nové album „Zeit“ v předprodeji na Sparkshopu!

Na svých webových stránkách kapela zaujala jasný postoj proti válce a podpořila Ukrajince. V prohlášení uvedla, že všichni členové jsou zarmouceni utrpením Ukrajinců: „Každý člen kapely má s těmito dvěma zeměmi jiné zkušenosti – všichni máme své přátele, kolegy, partnery i fanoušky na Ukrajině i v Rusku.“ Kapela dále uvedla, že si je vědoma zoufalství, které mnoho ruských fanoušků pociťuje tváří v tvář akcím své vlády, a chtějí „připomenout lidem lidskost, kterou ruští a ukrajinští občané sdílejí“.

RAMMSTEIN jsou v Rusku velmi populární i díky tomu, že jejich hudba a vystupování připomíná německou válečnou estetiku a zároveň evokuje i sovětské hrdinství a maskulinitu. Ruské úřady jsou však obezřetné od roku 2019, kdy se při moskevském koncertu začali kytaristi Richard Kruspe a Paul Landers na pódiu líbat, což je v Putinově anti-LGBTQ+ Rusku naprosto neodpustitelné. Samotný Lindemann se v Rusku dostal do problémů několikrát, údajně tam byl i zatčen za nedodržování proticovidových opatření. Kontroverzní je také Lindemannovo vystoupení na moskevském Rudém náměstí, kde zazpíval sovětskou válečnou skladbu „Lubimiy Gorod“.

Nyní se netrpělivě čeká na 29. dubna, datum vydání nového alba RAMMSTEIN, které dostalo název „Zeit“, v překladu „Čas“. Kapela uveřejnila atmosférické video k titulnímu songu, kde hraje hlavní rolli právě pomíjivost času, smrt i zrození.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace