Nový Spark
venku od 2. října
Tim Lambesis jde sedět, dostal 6 let

Tim Lambesis jde sedět, dostal 6 let

Za plánování vraždy vlastní manželky si lídr AS I LAY DYING Tim Lambesis půjde odsedět šest let. Verdikt soudu, u kterého nechyběli ani jeho – dnes už bývalí – spoluhráči, si vyslechl v pátek, 16. května. Podle reportu z webu radio.com Lambesis u soudu se slzami v očích mluvil ztěžka a před svou ženou Meggan, s níž jsou stále také v rozvodovém řízení, vyjádřil „hlubokou lítost“.

U soudu promluvil i Lambesisův tchán Mike Murphy, který vyslovil obavu, že jeho dceři stále hrozí nebezpečí a upřímnost Lambesisovy omluvy zpochybnil. „Jediné, o co se staral, byly peníze a jediné, co ho mrzí, je, že ho chytili. Všichni víme, že pro někoho, kdo by chtěl svůj skutek dokonat, poslouží vězení jako skvělé alibi,“ uvedl Murphy během své řeči, na jejímž konci soud ještě jednou požádal o uvalení nejvyššího možného trestu, tedy devíti let odnětí svobody.

Podle obsáhlého rozhovoru, který ještě před rozsudkem poskytl magazínu altpress.com , sám Lambesis počítal s nižším trestem. „Vím, jak se připravit na dlouhé turné. Problém je v tom, že tohle není dlouhé turné. Tohle je mezi šesti měsíci a třemi roky,“ odpověděl na otázku, jak se připravuje na pobyt ve vězení. „Ale ať už si odkroutím tři dny nebo tři roky, poučil jsem se. Že budu potrestán, částečně uspokojí veřejnost, mou bývalou ženu a její rodinu. Žijeme v domnění, že díky odplatě se lidi cítí líp, ale necítí. Je na soudci, aby rozhodl, jaký trest mi dá, aby měli lidi pocit, že jsem byl skutečně potrestán.“

Sledujete kauzu? Jste fanoušci AS I LAY DYING? Dejte nám vědět, co si o šestiletém trestu pro Lambesise myslíte - je adekvátní?

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
15.10. VLADIMÍR GUMA KULHÁNEK 75 LET
15.10. CRADLE OF FILTH
15.10. JETHRO TULL'S MARTIN BARRE & BAND
16.10. JETHRO TULL'S MARTIN BARRE & BAND
18.10. HARDLINE, BLACK TIGER, VICE
18.10. OMEGA, CITRON
18.10. Die Happy
19.10. OMEGA, CITRON
19.10. Die Happy
21.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
A co FAKKER!?