Nový Spark
venku od 28. června
Tip Sparku: INDUCTION – český power metal se světovým zvukem

Tip Sparku: INDUCTION – český power metal se světovým zvukem

Na české metalové scéně se probouzí jméno, které by mohlo znít i ve světě. No, vlastně už zní – kapelník Martin Beck přesídlil z Pardubic do Londýna a ze svých INDUCTION udělal sestavu vskutku mezinárodní. Tvůrčí potenciál tohoto nadaného kytaristy naznačil loni vydaný instrumentální singl „Far Beyond the Horizon“, přičemž v současnosti Martin pracuje na další singlové ukázce („The Outwitted Consecration“) z rozchystaného alba, které by mělo být lahůdkou především pro fanoušky filmově znějícího symfonického power metalu.

Roland Grapow (MASTERPLAN), který materiál produkuje, už je „skoro náš“, jako zpěváka pak Martin angažoval Nicka Hollemana, jenž před třemi lety posílil powermetalové veterány VICIOUS RUMORS, a nové nápady mu pomáhá rozvíjet rovněž Teemu Mäntysaari, kytarista WINTERSUN. A chybět nemůže ani orchestr. „Nastal i velký rozdíl v songwritingu a to ten, že orchestry komponujeme v celé délce skladeb. U prvního singlu Far Beyond the Horizon jsme orchestry využili jen na začátku a na konci singlu. Důvod byl ten, že smyčce byly nahrány živě i s třemi sólovými kytarami. Na orchestrech spolupracujeme s našim dvorním orchestrálním skaldatelem Peter Crowley,“ říká Martin.

O ambicích INDUCTION pak vypovídá i navázání spolupráce s Patricem Ullaeusem, v současnosti snad nejznámějším švédským tvůrcem (nejen) tvrdě hudebních videoklipů. Za sebou má práci pro ARCH ENEMY, AMARANTHE, IN FLAMES a další, teď do jeho CV tedy přibude i první kapela z České republiky. Tohle se jeví hodně slibně, tak počítejte s tím, že budeme dění kolem INDUCTION nadále sledovat!

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
10.08. Out Of Hell
14.08. Summer Breeze
A co FAKKER!?