Nový Spark
venku od 2. října
Tony Iommi polemizuje nad koncem BLACK SABBATH

Tony Iommi polemizuje nad koncem BLACK SABBATH

Rok trvající rozlučkové turné s názvem „The End“ zakončili BLACK SABBATH v noci 4. února v domácím Birminghamu, kde kvartet odehrál emotivní set s patnácti skladbami. Skupina se rozhodla uspořádat poslední turné, protože Iommi už více nezvládá dlouhé a únavné cestování kolem světa. V roce 2011 mu byla diagnostikována rakovina, která je podle posledních zpráv naštěstí na ústupu.


Kapela a hraní na pódiu mi bude chybět, protože to pro mě představovalo celý můj život. Vystupování mám velmi v lásce, takže si jsem jistý, že s ním ještě nebudu končit. Určitě bychom ještě někdy mohli uspořádat jednorázový koncert,“ přemítá Iommi.

Když se ho moderátor britského rádia Planet Rock zeptal, jestli je nahrávacím dnům BLACK SABBATH opravdu konec, Tony odpověděl: „ Ne, zatím jsme nevyloučili nic jiného než pořádání turné v takové velké míře. Kdo ví, možná ještě něco stvoříme. Ještě jsme se však o ničem nebavili. Nemluvili jsme o tom, co se bude dít dál. Ale jsem si jistý, že něco se někdy a někde stát může.“


„Je skvělé mít volný čas a možnost o všem popřemýšlet. Dostávám momentálně hodně vzrušujících a odlišných nabídek. O některých by mě ani ve snu nenapadlo, že bych je mohl dostat. Potřebuju ovšem všechno pořádně promyslet, protože nechci nic uspěchat. Když jsi na turné, musíš se řídit podle rozvrhu, který se může protáhnout až na celých dvanáct měsíců. To se mě teď netýká. Pokud se budu chtít měsíc válet u televize, můžu si to nyní dovolit,“ uzavírá Tony Iommi.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
22.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
22.10. RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE
24.10. CELLAR DARLING, FOREVER STILL
24.10. The Rasmus
25.10. BRUCE DICKINSON: WHAT DOES THIS BUTTON DO?
25.10. The Unity
26.10. The Unity
28.10. Victims, Svalbard
29.10. THE EXPLOITED
30.10. Heilung
A co FAKKER!?