Nový Spark
venku od 1. července
TOOL jedou turné po Evropě. Jak vypadala jejich show v Kodani?

TOOL jedou turné po Evropě. Jak vypadala jejich show v Kodani?

Americká kultovní kapela se po třech letech představí znovu v České republice. Svůj koncert odehraje 23. května v pražské O2 areně. S jakou show k nám přijede? Pojďme si shrnout vystoupení TOOL v Kodani, které napovídá, že i pražská zastávka bude hypnotickým zážitkem.

Merch TOOL k dostání na Sparkshopu!

V rámci svého evropského turné se nenapodobitelní progresivci zastavili 23. dubna v Kodani a jak bývá zvykem, jednalo se o spektakulární show, která byla zaměřená na všechny lidské smysly. Stejně jako na dřívějších koncertech TOOL se nesmělo fotit ani natáčet na mobily. Díky tomu si návštěvníci mohli naplno vychutnat strhující výkon americké čtveřice bez jakéhokoliv rozptylování. Kapela je také posadila na židle, a tak mohli celý večer vnímat neopakovatelnou atmosféru bez námahy nohou.

TOOL kodaňský večer začali zahalení za průsvitnou plachtou, kdy jejich nepatrné siluety, ztrácející se v hradbě video obrazovek, vizualizací a led světel, zahrály titulní skladbu z nejnovějšího alba „Fear Inoculum“. Frontman Maynard James Keenan se jako vždy skrýval před světly reflektorů vzadu vedle bicích, k publiku pronesl jen jednu větu v úplném závěru celého koncertu. Místo přílišného tlachání se soustředí na svůj výkon, který hluboce prožívá. Stejně jako jeho tři další souputníci. K TOOL prostě patří hluboké prožitky z umění, ne bezduché řeči.

Jejich epické skladby jsou dostatečně silné, aby společně s laserovou show a bizarními, někdy až strašidelnými vizualizacemi, vytvořily intimní atmosféru sdíleného, nově vytvořeného vesmíru, do kterého jsou zváni pouze příchozí. Stejně tak je kapela schopná rozbušit srdce návštěvníků znepokojujícím neklidem při dvanáctiminutové skladbě „Pneuma“.

Kapela se nyní více zaměřuje na hraní skladeb z desky „Fear Inoculum“, nejnovějšího přírůstku do její diskografie z roku 2019. Diváci však nebudou ochuzeni o celkový průřez více než třicetiletou kariérou TOOL.

Pokud chcete i vy zažít jinou dimenzi progresivního rocku a proniknout do tajemství vesmíru TOOL, zakupte si vstupenky na www.livenation.cz. Skupina vystoupí 23. května v O2 areně společně s předkapelou BRASS AGAINST.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace