Nový Spark
venku od 2. října
Týnecký mazec láká na lahůdkový extrémní metal

Týnecký mazec láká na lahůdkový extrémní metal

Extrémní metal, devět kapel, překvapení ze zahraničí, skvělé jídlo, pití, atmosféra a také jedno speciální vystoupení. To jsou lákadla 16. ročníku festivalu Týnecký mazec, který proběhne 24. června v areálu letního parketu Ostrov v Týnci nad Labem.

Letos mají pořadatelé pro návštěvníky přichystanou francouzskou lahůdku, kapelu AHASVER (foto). Groove/postmetalová skupina ještě nikdy nebyla v ČR a na kontě má pouze jednu nahrávku, nicméně se ale jedná o ostřílené borce z kapel GOROD, DIMITREE a ERYN NON DAE.

Další paráda na pódiu bude ARMADA z dalekého Mexika, která je ale českým posluchačům víc než dobře známá. Nekompromisní death metalový nářez, jak umí jenom v Jižní Americe.

I letos budou na festivalu zástupci našich bratů ze Slovenska, a to konkrétně brutal death metalisty PERVERSITY a mladou krev v podobě melodických MODERN AGE DYING. Zbývající bandy již budou z našich luhů a hájů. Oblíbený thrash klasického střihu nám naservírují pražští FORCE OF HELL s legendárním Zajícem za bicími. Hrubozrnný death metal s dvěma frontmany SHAMPOON KILLER, moderní death/metal/coristi ALL BLESSED KILLS a instrumentální profesoři ZUBATHAA doplní soupisku letošního line-upu. Pořadatelé z kapely ELYSIUM nemůžou chybět. Koncert bude speciální, protože v sestavě naposledy vystoupí bubeník Peter Heteš.

Festival je pořádán ve vzdušném areálu letního parketu Ostrov ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy, 30 km od Pardubic). V areálu je dostatečný prostor pro stanování (možno přijet již v pátek), odpočinout si, a děti jsou také moc vítány. O pitný režim i něco do žaludku bude jako vždy postaráno. Pohodlí je zajištěno dostatkem lavic se stoly s přímým výhledem na pódium. Parket je kryt mobilním stanem o rozloze 160 m2, takže nepřízeň počasí nemá na zážitek z festivalu prakticky žádný vliv. Areál bude otevřen již od 15 hodin. V těsné blízkosti areálu je i dostatek prostoru pro parkování. Samozřejmostí je jedinečná atmosféra, skvělý zvuk, příjemný areál, dobré pivo a jídlo.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace