Nový Spark
venku od 2. května
Udo Dirkschneider je headlinerem Ostravy v Plamenech. Ta slaví 10 let metalové jízdy

Udo Dirkschneider je headlinerem Ostravy v Plamenech. Ta slaví 10 let metalové jízdy

Ocelové a kulturní srdce České republiky Ostrava zažije velkou metalovou událost. Na desátý ročník festivalu Ostrava v Plamenech, který proběhne v sobotu 3. srpna roku 2024, dorazí legenda světového metalu - Udo Dirkschneider se svou kapelou U.D.O.

LÍSTKY NA OSTRAVU V PLAMENECH SEŽENEŠ ZDE

Udo je neodmyslitelně spojen se skupinou Accept, kde působil jako frontman a zpěvák. Jedním z členů jeho současné kapely je baskytarista Peter Baltes, který byl taktéž členem legendárních Accept. Do Ostravy přiveze průřez svými největšími hity, kterých je vskutku mnoho. Fanoušci se mohou těšit na hity jako „Animal House“, „Metal Heart“, „They Want War“ a mnoho dalších, které se staly hymnami pro celé generace. Toto vystoupení se tak stane pro festival výjimečným okamžikem, který propojí minulost a současnost metalu. Udo se do Ostravy velmi rád vrací a vždy má beznadějně vyprodáno dlouho dopředu. Jeho letošní koncert byl vyprodaný téměř půl roku předem.


Uvidíme mezinárodní formaci Beast In Black sídlící ve Finsku. Vznikla v roce 2015 a přináší jedinečné spojení heavymetalových prvků s moderními vlivy a zvukem evokujícím 80 léta. Kapela si získala oblibu zejména díky charizmatickému vokálu frontmana Yannise Papadopoulose, který dokáže zpívat až neuvěřitelně vysoko. Jejich nedávné světové turné bylo prakticky celé vyprodané.

Další zvučným jménem je Phil Campbell and the Bastard Sons. Jak už název napovídá, tato kapela z Anglie je vedená ex-kytaristou Motörhead, Philem Campbellem. Jeho tvorba je stále hybnou silou v rockové hudbě i poté, co se po Lemmyho odchodu z tohoto světa rozpadli Motörhead. Po světě již nechodí příliš těch, kterým bez pochybnosti můžeme říkat rocková hvězda. Phil Campbell do této exklusivní party rozhodně patří.

Neméně vzrušujícím elementem line-upu je Irsko – Francouzská kapela Molybaron, která pomalu ale jistě míří k metalovým vrcholům. Svou muzikou přináší nejen svěží energii, ale i inovativní přístup k metalové hudbě, který slibuje nevšední zážitky. Se svým originálním zvukem a silným hudebním projevem si Molybaron rychle získali pozornost po celém světě tím, jak umně kombinují prvky různých metalových subžánrů, od thrash metalu až po melodický death metal, což tvoří unikátní a poutavý zvuk. Na samolepce přebalu jejich loňského alba „Something omnious“ se píše „pro fanoušky Alter Bridge, Gojira a Muse“, což celkem přesně vystihuje jejich tvorbu která obsahuje všechno, jen ne nudu.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace